Gıda Hattı

Çıplak baklavacı, yaptıkları ile mide bulandırdı!

6 Kasım 2021, 17:16
Paylaş
Çıplak baklavacı, yaptıkları ile mide bulandırdı!

Adıyaman’da çekildiği iddia edilen görüntülerde, baklavacı ustaları yaptıkları ile mide bulandırdı. Kasıtlı bir şekilde hijyeni, gıda güvenliğini bir kenara bırakan ustalar, paylaştıkları video ile afişe oldu.

Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile, beğeni veya izlenme amacıyla insan sağlığını riske atan kişilerin çirkin gıda terörü görüntülerini daha sık görür olduk.

Şimdi de baklava ustaları yaptıkları ile pes dedirtti. CNN Türk televizyonunda yayınlanan bir habere göre, Adıyaman'daki baklava ustalarına ait görüntülerde, ustaların yarı çıplak, hiçbir hijyen kuralına uymadan baklava yaptığı görüntülendi.

Çalışanlarda maske, eldiven, bone olmadığı gibi, bir kişinin tezgah başında tütün sardığı görüldü. Bir çalışan tişörtünü çıkardı, kullandığı yufkaları ayırırken elini ağzına götürdü. Bir başka kişi de bu görüntüleri kaydetti.

Videonun yayınlanmasının ardından sosyal medyada büyük tepki çeken görüntüler için, inceleme başlatıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerinin de konuyla ilgili bir açıklama yapması ve harekete geçmesi bekleniyor.

 

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.