Gıda Hattı

Çiğ süt üreticisine destek müjdesi!

26 Ekim 2018, 11:10
Paylaş
Çiğ süt üreticisine destek müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, twitter hesabından yaptığı paylaşımla, çiğ süt desteği kapsamında yılın ikinci 3 aylık dönemi için 256 bini aşkın üreticiye 194 milyon TL destek ödemesine, bugün saat 18.00’den sonra başlanacağını açıkladı. Böylece, yılın ilk yarısı için toplamda 463 milyon liralık çiğ süt ödemesi yapılmış olacak.

Tarımsal desteklemeler kapsamında, üreticiye çiğ süt desteği de veriliyor.

Bakan Pakdemirli, twitter hesabından açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, resmi twitter hesabından çiğ süt desteği kapsamında yılın ikinci 3 aylık dönemi için ödemelerin bugün (26 Ekim) saat 18.00’den sonra üretici hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

Pakdemirli, twitter hesabından paylaştığı iki twette, şu mesajları verdi:

“Üreticimizin yüzünü güldürmek için gece gündüz çalışıyoruz. Çiğ süt desteği kapsamında bu yılın ikinci 3 aylık dönemi için 256 bin 571 üreticimize 194 Milyon Liralık destek ödemesine bugün saat 18.00'den itibaren başlıyoruz. Üretici kardeşlerime hayırlı olsun."

"Üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz"

"Bu yılın ilk 3 aylık dönemindeki 269 Milyon Liralık desteğimizle birlikte; ilk 6 ay için üreticilerimize toplam 463 Milyon Liralık çiğ süt desteği ödemiş olacağız. Üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.