Gıda Hattı

Çiftçiye kuraklık destekleri yattı mı? Kuraklık destekleri ne zaman ödenecek?

22 Aralık 2021, 13:00
Paylaş
Çiftçiye kuraklık destekleri yattı mı? Kuraklık destekleri ne zaman ödenecek?
Çiftçiye kuraklık destekleri yattı mı? Kuraklık destekleri ne zaman ödenecek? Kuraklık deseği ile alakalı karar Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Bu gelişmelerin ardından çiftçiye verilecek kuraklık desteğinin ödeme tarihi merak ediliyordu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere ödenecek kuraklık desteğiyle ilgili açıklama yaptı. Peki, 22 Aralık Kuraklık desteği yattı mı?

Çiftçiye kuraklık destekleri yattı mı? Kuraklık destekleri ne zaman ödenecek? Kuraklık deseği ile alakalı karar Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Bu gelişmelerin ardından çiftçiye verilecek kuraklık desteğinin ödeme tarihi merak ediliyordu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere ödenecek kuraklık desteğiyle ilgili açıklama yaptı. Peki, 22 Aralık Kuraklık desteği yattı mı?

Kuraklık desteği ödeme takvimi, günün en çok aranılanları arasında yer alıyor. Gelir kaybı yaşayan çiftçilerin desteklenmeleri için verilecek kuraklık desteği ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Söz konusu destek ödemelerinden faydalanmak isteyen çiftçiler, ödeme takvimini araştırıyor. Çiftçi kuraklık desteği ödemeleri ile ilgili detaylar belli oldu. Peki, 22 Aralık Kuraklık desteği yattı mı? Çiftçiye kuraklık destekleri ne zaman ödenecek? İşte cevaplar..

KURAKLIK DESTEĞİ YATTI MI?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kuraklık desteği ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizde bir süredir yaşanan kuraklık nedeniyle çiftimiz üretimde düşüklük yaşamıştır. 651 bin çiftçimize kuraklık desteği veriyoruz. Amacımız çiftçilerimizin yanında olmaktır. Kuraklık desteğini ödemeye başladık"

Söz konusu destekten faydalanacak olan çiftçilerin hesaplarını kontrol etmeleri gerekiyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.