AramaArama
Gıda Hattı

Çiçek ihracatçılarından EXPO 2016 işbirliği

7 Şubat 2016, 16:27
Paylaş
Çiçek ihracatçılarından EXPO 2016 işbirliği

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (OAİB) Yönetim Kurulu Toplantısı EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda yapıldı. Toplantının gündemi EXPO 2016 kapsamında yapılabilecek işbirliğiydi.

cicekci-gidahattiOrta Anadolu Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği, EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda toplandı. Yönetim Kurulu Üyeleri EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcıları Levent Murat Danışman ve Mücahit Şengül tarafından karşılandı. Yönetim Kurulu toplantısında EXPO 2016 Antalya Ajansı Peyzaj ve Bahçe İşleri Direktörü Ece Gökok tarafından EXPO 2016 ile ilgili sunum yapıldı, ardında ise alan gezisi gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra EXPO Tepesi’ne çınar ağacı dikerek alan ziyaretini tamamladı. Alan gezisinin ardından Yönetim Kurulu Üyeleri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül ve ilgili direktörlüklerle EXPO 2016 Antalya kapsamında yapılabilecek işbirliği konusu ele alındı.

Ortak çalışma yapacağız

cicekciler-expo-gidahattiEXPO 2016’ya en başından beri destek verdiklerini belirten Orta Anadolu Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, “Gerçek anlamda bakıldığı zaman biz zaten 2008 yılından bu yana EXPO’nun içindeyiz. Birlik olarak il kuruluş aşamasından bu yana içindeydik. Ama şu an artık EXPO’nun bitmesine çok az bir zaman kala bütün gayretimizi, gücümüzü verme ihtiyacı hissediyoruz. Çünkü sonuçta bizim sektörümüzü ilgilendiren bir nokta.” dedi.

 Bütün Türkiye EXPO için el ele vermeli

“Bütün Türkiye’nin el ele verip bu organizasyonla iç içe olması gerekiyor” diyen Bağdatlıoğlu, EXPO ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade ederek şöyle konuştu:

“Burada ortak çalışmalarda gerek festivalde olsun gerekse iç bahçelerde, yarışmalarda, yeşil şehirler yarışmasında birçok noktada birçok birimle ortak istişare çalışması yapacağız. Bir çalışma grubu gerçekleştiriyoruz. Umut ederim güzel şeyler çıkarırız iyi bir işbirliğiyle çünkü bu EXPO olduktan sonra ve bittikten sonra yine Antalya’ya ve Türkiye’ye kalacak buna sahip çıkmamız gerekiyor. Bununla birlikte, neler yapabiliriz, nasıl çevreyi yeşil konuşabiliriz bu amaçla burada olmaktan mutluyum.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.