Gıda Hattı

CHP Lideri, Rize’de söz verdi: “Kaçak çayları Rize meydanında yakacağım”

23 Eylül 2021, 14:43
Paylaş
CHP Lideri, Rize’de söz verdi: “Kaçak çayları Rize meydanında yakacağım”

Rize’de çay üreticileri ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kaçak çay Türkiye için ciddi bir sorundur. İnşallah Rizelilerin oylarıyla birlikte iktidar olacağız. Ondan sonra o kaçak çayları toplayıp Rize meydanında yakacağım. Kimsenin Rizelilerin alın terini çalmasına asla izin vermeyeceğim. Eğer ben adaletten, haktan söz ettiysem, 450 kilometre yol yürüdüysem o kaçak çayları toplayıp burada yakmak boynumun borcudur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rize’nin Bozkale Mahallesi'nde çay üreticisi vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi, çay konusunda açıklamalarda bulundu.

Çay Kanunu Teklifi'ne destek istedi

Çay Kanunu için çalışmalara devam ettiklerini bildiren Kılıçdaroğlu, “Çay konusundaki rahatsızlığın gitmesi için uğraşıyoruz. Bunun için biz bir kanun teklifi hazırladık. Buradan bütün siyasi partilere sesleniyorum. Gelin bu kanunu onaylayalım. Gerekirse siz geçirin biz size oy, destek verelim. Rize’nin bu sorununu ortadan kaldıralım” şeklinde konuştu.

“Rize meydanında kaçak çayları bizzat ben yakacağım”

İktidar oldukları takdirde kaçak çayları Rize meydanında toplayıp bizzat kendisinin yakacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bakın adım gibi biliyorum. Rize’de üreticilerin birçoğu yıllardır iktidara destek veriyor. Ama bugün bakıyoruz ki alın teriniz başkalarına peşkeş çekiliyor. Biz alın teri ve emeğe değer veren bir partiyiz. Herkesin çalışmasını ve kazanmasını istiyoruz. Bunun için bu konuya el koyuyorum. Az önce içerideki kadınlara söz verdim. Kaçak çay Türkiye için ciddi bir sorundur. İnşallah Rizelilerin oylarıyla birlikte iktidar olacağız. Ondan sonra o kaçak çayları toplayıp Rize meydanında yakacağım. Kimsenin Rizelilerin alın terini çalmasına asla izin vermeyeceğim. Eğer ben adaletten, haktan söz ettiysem, 450 kilometre yol yürüdüysem o kaçak çayları toplayıp burada yakmak boynumun borcudur.”

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.