AramaArama
Gıda Hattı

Çaykur, ‘rekor’ yılını yaşıyor!

2 Ağustos 2021, 11:08
Paylaş
Çaykur, ‘rekor’ yılını yaşıyor!
Çaykur, yaş çay alımı, kuru çay satışı ve günlük yaş çay işleme kapasitelerinde tüm zamanların rekor seviyelerine ulaştı.

Çaykur, yaş çay alımı, kuru çay satışı ve günlük yaş çay işleme kapasitelerinde tüm zamanların rekor seviyelerine ulaştı. Genel Müdür Yusuf Ziya Alim, “Ne yaptıysak ve yapıyorsak, çay ve üretici için” dedi.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur), 1'inci sürgün yaş çay döneminde tarihinin rekor yaş çay alımını gerçekleştirdikten sonra ikinci sürgün alımlarına devam ediyor.

Rize’deki sel afetinden Çaykur fabrikaları da etkilendi

Çaykur hazırlıklı girdiği ikinci sürgünde, sel afetleri nedeniyle fabrikalarının etkilenmesine rağmen üretimi aksamadan sürdürüyor. Geçen yıl ilk sürgünde 246 bin ton yaş çay alımı yapan Çaykur, bu yıl aynı dönemde 314 bin 500 ton ile tüm yılların rekor yaş çay alımını gerçekleştirdi.

Çaykur bir diğer rekoru ise günlük alım kapasitesi ile kırmış oldu. Günlük kapasitesi 9 bin 50 ton dolayında olan Çaykur, 11 bin ton seviyelerine ulaşarak yine tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

Çaykur'un son rekoru ise kuru çay satışlarında yaşandı. Çaykur, kuru çay satışlarında 90 bin ton seviyelerine ulaştı. Rekorlar yılı yaşayan Çaykur, 1'inci sürgün döneminde aldığı yaş çay bedellerini de üreticilere zamanında ödedi.

“Ne yaptıysak çay ve üreticimiz içindir”

Çayın bölge için olmazsa olmaz olduğunun altını çizen Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, “Çaykur, olmadığında çayın bu değerinin olmayacağını biliyoruz. Ne yaptıysak ve yapıyorsak, çay ve üretici içindir. Çay, bizim için damarlarımızdaki kan gibidir. Ekibimle birlikte üreticilerimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Üreticilerimizden 1 kilogram daha fazla çay alabilmek, alım yeri ve fabrikalarımızın tam kapasite çalışmalarını sağlamak için yoğun mesai harcıyoruz. Bizi her daim destek veren değerli çay üreticilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.