Gıda Hattı

Çaykur, “Hayde Çaya Bakalım” dedi!

3 Temmuz 2019, 17:04
Paylaş
Çaykur, “Hayde Çaya Bakalım” dedi!

2019 yılı dönemi yaş çay sezonunda ikinci sürgün alım kampanyasını başlatan Çaykur, “Hayde Çaya Bakalım” sloganıyla çay sektörünün tüm paydaşlarına çayın geleceği için harekete geçilmesi çağrısı yaptı.

Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, 2019 dönemi yaş çay sezonunun ikinci sürgününü bir kampanya ile açtı. “Hayde Çaya Bakalım” sloganının kullanıldığı kampanyada, çay sektörünün tüm paydaşlarının çayın geleceği için harekete geçmesi istendi.

“Çayımıza sahip çıkalım!”

Kampanyanın startını Artvin ili Kemalpaşa ilçesindeki Kaya Köyüne bağlı Şanlı çay alım yerinde veren Genel Müdür Vekili Alim, Prof. Dr. Ali Rıza Erten ve Zihni Derin gibi öncülerin girişimleri ile bölgede yetiştirilmeye başlanan çay ürününün kısa bir zamanda bölgenin en önemli değeri haline geldiğini söyledi. Alim, “Dedelerimizin, ninelerimizin binbir zahmetle meydana getirerek bizlere emanet ettiği çay bahçeleri, aynı zamanda bizden sonraki nesillere bırakacağımız en kıymetli mirastır” dedi.

Çay üreticileri ile bir araya gelen Çaykur Genel Müdür Vekili Alim, bu mirastan gelecek nesillerin de istifade etmesi isteniyorsa, çaya sahip çıkmak gerektiğini bildirdi.

Birinci sürgün döneminde müstahsillerin ve çay alım yeri ekiplerinin kampanyayı sahiplenmesi neticesinde önemli bir aşama kaydedildiğini vurgulayan Alim, üretilen çayın kalitesinde gözle görülür gelişme sağlandığını dile getirdi. Üreticiler de çayın kalitesini geliştirmeye yönelik çalışmaları gönülden desteklediklerini belirttiler.

“Hayde Çaya Bakalım”

Çay üreticilerinin vermiş olduğu destekten dolayı memnuniyetini ifade eden Genel Müdür Vekili Alim, çay alım yeri ziyaretinde “Hayde Çaya Bakalım” kampanyasının afişini de duvara astı, çay sektörünün tüm paydaşlarını kampanyaya desteğe davet etti.

İkinci sürgün açılışı sebebiyle üreticilere baklava da ikram eden Genel Müdür Vekili Alim, çay seçmek için bezin başına geçerek üreticilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kampanya açılışında ÇAYKUR’a ait tanıtım aracından soğuk ve sıcak çay ikramında bulunulurken, aracın ikinci ve üçüncü çay sürgünleri boyunca “Hayde Çaya Bakalım” kampanyasını üreticilerle paylaşmak üzere her gün çay alım yeri ziyaretleri yapacağı bildirildi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.