Gıda Hattı

Çay Tiryakilerine Yeni Adres

5 Şubat 2008, 10:08
Paylaş

Adını ünlü Alman filozof Friedrich Von Schiller ile Münih’in güneyindeki turistik Chiemsee Gölü’nden alan Schiller Chiemsee’nin çayları arasında Türkiye’de olmayan, Güney Afrika’nın dağ eteklerinde yetişen Roiboos ve Honeybush bitkileriyle hazırlanan çaylar da bulunuyor. Özel honeybush bitkisi, Katuaba, Yunan üzümü, elma parçacıkları, limon kabukları katılarak hazırlanan Harmonie çayı, özel rooibos çayının havuç parçacıkları, şaraplık üzüm ve ananas parçacıkları katılarak hazırlanan Geheimnis Orients çayı da bunlardan bazıları.

Ayrıca bir Türk geleneği olan siyah çaylar, hafif aromalı veya aromasız şekilde Schiller Chiemsee’nin özel koleksiyonu arasında bulunuyor. Aynı çeşitlerin, doğal meyve ve özel bir formül ile karıştırılarak elde edilen buzlu çeşidi de bulunuyor.

Schiller Chiemsee şubelerinde, çay dışında özel kahveler de var. Kahveler, Etiyopya / Sidamo ve Kolombiya’dan alınıp, Avrupa’daki tesislerde kavruluyor.

Schiller Chimsee İstanbul‘da Cevahir AVM, Profilo AVM, Mecidiyeköy, Şaşkınbakkal ve Taksim/Odakule olmak üzere beş şube ile hizmet veriyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.