Gıda Hattı

Carlo Gambino kimdir? Carlo Gambino hayatı

15 Ekim 2021, 22:51
Paylaş
Carlo Gambino kimdir? Carlo Gambino hayatı
Carlo Gambino kimdir? Mafya lideri Carlo Gambino hayatı ve özel yaşamı merak ediliyor. Carlo Gambino biyografi araştırmasını gidahatti.com olarak sizlere sunuyoruz.

Carlo Gambino kimdir? Sicilyalı mafya lideri olan Carlo Gambino hakkında merak edilenler ve özel yaşamına ilişkin bilinmeyenleri sizlere sunuyoruz.

Carlo Gambino biyografi

doğum; 24 Ağustos 1902, Palermo

ölüm; 15 Ekim 1976

mesleği; Gambino Ailesi'ne ismini veren Sicilyalı mafya lideri.

Carlo Gambino hayatı

24 Ağustos 1902'de Palermo'da doğmuştur. Amerika Birleşik Devletleri'ne yasadışı göç ettikten sonra mafyaya katılmıştır. Gambino Ailesi'nin başına geçtikten sonra mafyanın uyuşturucuyla olan tüm ilişkisini kesmiş ve daha çok sendika ve inşaat işlerine yoğunlaşmıştır. FBI'a hiç yakalanmamış ve bir kez dahi hapis yatmamıştır. ABD polisi kendisini herhangi bir suçtan mahkûm ettiremeyince Sicilya'ya sınırdışı etmeye kara vermiş ama sınırdışı edileceği dönemde kalp sağlığı bozulduğu için gerçekleştirememiştir. 15 Ekim 1976'da kalp krizinden ölmüştür.

Carlo Gambino kimdir?
Carlo Gambino

Ölüm

Gambino , 15 Ekim 1976 Cuma günü sabahın erken saatlerinde 74 yaşında Massapequa'daki evinde öldü. Amerikan Ligi flama kazanan New York Yankees'in televizyon yayınını izlerken önceki akşam. Resmi sebep doğal sebeplerdi ve yakın zamanda kalp hastalığı öyküsü göz önüne alındığında ölümü beklenmedik değildi. Cusimano & Russo Cenaze Evi, 16 ve 17 Ekim hafta sonu onun cenazesine ev sahipliği yaptı. Cenazesi 18 Ekim Pazartesi günü Brooklyn'deki Our Lady of Grace Kilisesi'nde yapıldı . Gambino daha sonra ailesinin Cloister binasındaki özel odasına gömüldü.Aziz John Mezarlığı içinde Queens. Gambino'nun cenazesine ve uyanışına birkaç yüz kişi katıldı, sivil giyimli polis ve FBI ajanları dışarıda karıştı. Cenaze alayı 13 limuzin, yaklaşık bir düzine özel araba ve bir çiçek arabasından oluşuyordu.

Sonrası

Beklentilere karşı, daha önce, yardımcı patronu Dellacroce'un yerine Castellano'yu atamıştı. Gambino, suç ailesinin Castellano'nun beyaz yakalı işlere odaklanmasından fayda sağlayacağına inanıyor gibiydi. Dellacroce, o sırada vergi kaçırmaktan hapsedildi ve Castellano'nun halefine itiraz edemedi.

Castellano'nun halefi, 24 Kasım'da Dellacroce'nin hazır bulunduğu bir toplantıda doğrulandı. Castellano, Dellacroce'un şantaj, soygun ve tefecilik gibi geleneksel Cosa Nostra faaliyetlerini doğrudan yürütürken, patronun yardımcısı olarak kalmasını sağladı. Dellacroce, Castellano'nun ardılını kabul ederken, anlaşma Gambino ailesini etkin bir şekilde iki rakip gruba ayırdı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.