Gıda Hattı

Cargill Çözümleri

11 Ekim 2007, 03:27
Paylaş

Fazla kilo ve tip-2 şeker hastalığı sanayileşmiş ülkelerde yaygın hale geldi. Bu gibi beslenmeyle yakından ilişkili hastalıklara karşı gıda sektörü, tüketicisine düşük kalorili ve doğal ürünler sunmayı amaçlıyor. Cargill Türkiye, Türk gıda sektörünün bu ihtiyacına üç yeni ürünüyle çözüm sunuyor. Pektin, Trehaloz ve İzomaltuloz.

Cargill’in ileri teknolojiyle ürettiği ürünü yeni ve tek ‘yavaş sindirilebilen şeker’ Izomaltuloz; vücudun uzun süreli karbonhidrat temini ve optimum fiziksel ve zihinsel performansına katkı sağlıyor. Izomaltuloz, şekerkamışı ve balda doğal olarak çok az miktarlarda bulunuyor. Yavaş sindirilebilirliği nedeniyle, kan ve beyin için uzun süreli glikoz teminini destekleyen Izomaltuloz’un; sütlü içecekler, enerji içecekleri, şekerlemeler, yoğurt vb ürünlerde kullanım alanı var.

Trehaloz ise ‘çok işlevli bir şeker’ olarak tanımlanıyor. Uygulama alanları ise, unlu mamuller, içecekler, şekerlemeler, dondurulmuş gıdalar ve sütlü tatlılar.

Pektin bitkilerin doğal bir bileşeni. Bir çok meyvede, özellikle narenciye ve elmada bol miktarda bulunan Pektin, reçeller, jöleler, yoğurt, asitli sütlü içecekler ve şekerlemeler gibi bir çok gıda maddesinin üretiminde kullanılıyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.