Gıda Hattı

Caizcoin nedir? Caiz coin fiyatı ne kadar? Caizcoin kimin?

7 Ekim 2021, 13:24
Paylaş
Caizcoin nedir? Caiz coin fiyatı ne kadar? Caizcoin kimin?
Caizcoin nedir? Caiz coin fiyatı ne kadar? Caizcoin kimin? Son günlerde televizyonda reklamı dönen caizcoin ile ilgili birçok konu merak ediliyor.  Peki İslami finans standartlarına uygun kripto token olarak tanıtılan caizcoin nedir ve kimin?

Caizcoin nedir? Caiz coin fiyatı ne kadar? Caizcoin kimin? Son günlerde televizyonda reklamı dönen caizcoin ile ilgili birçok konu merak ediliyor.  Peki İslami finans standartlarına uygun kripto token olarak tanıtılan caizcoin nedir ve kimin?

Caizcoin nedir?

Caizcoin Almanya merkezli kurulmuş olan ve Türkiye kökenlilerle bağlantılı olarak üretime ve satışına başlanan kripto para birimi. Bu para birimi ile yapılan işlemlerin caiz olduğu iddia ediliyor.

Merkezi olmayan finans artık herkes için erişilebilir durumda.

  • İslami finans standartlarına uygun kripto token.
  • Silah, tütün, yetişkin endüstrisi, alkol ya da domuz eti endüstrisi gibi alanlarda faaliyette bulunan şirketlerle iş yapılmaması.
  • İslami Finans standartlarına uygun cüzdan ve borsaların kullanılması.
  • İslam ahlakına uygun kredi limitleri.
  • İslami normlara uygun proje finansmanı.
  • Küresel bankacılık varlıklarında ve yatırımlarında 162 trilyon ABD dolarına ulaşma potansiyeli.
  • Yatırım kataloğu için İslami platforma kolay yatırım (devlet direktifleri, hisse senetleri, mülk, fonlar ve diğerleri)

Caizcoin ne kadar?

Caizcoin reklamlarda tanıtılmaya başlamasıyla pek çok kesmini ilgisini çekti. Vatandaşlar caizcoin'in ne kadara satıldığını merak etmeye başladı. Peki Caizcoin ne kadar? Caizcoin kaç paraya satılıyor? Caizcoin fiyatı kaç TL? Caizcoin'in fiyatına dair henüz net bir bilgi yok. Açıkçası caizcoin'in bilinmeyen yönleri çok fazla. Kripto paralara yatırım yapmak isteyenlere güvediğiniz ve emin olduğunuz kripto paralara yatırım yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Caizcoin kaç TL?

Caizcoin'in satış fiyatına dair bilgi bulunmuyor.

Caizcoin nereden nasıl alınır?

Caizcoin satışı başlamış durumdai. Caizcoin ile alakalı televizyonlarda da reklamlar dönmeye başlamıştı. Peki caizcoin nasıl alınır? Caizcoin nereden alınır? Caizcoin alımı ve satışı "caizcoin.Io" internet adresinden başladı.

Caizcoin güvenli mi?

Caizcoin'in güvenli olup olmadığı da sıkça sorulan sorular arasında. Kripto para sektöründe parasını kaybeden yatırımcı sayısı çok fazla. O yüzden yatırımcılara güvendiğiniz ve emin olduğunuz yerlerden yatırım yapılması önemli.

Caizcoin kimin?

Caizcoin nedir sorusu şu sıralar bir hayli fazla soruluyor. Caizcoin kripto para sektöründe İslami kesime yönelik hizmet veren bir dijital paradır. Caizcoin Almanya merkezli kurulmuş olan ve Türkiye kökenlilerle bağlantılı olarak üretime ve satışına başlanan kripto para birimi. Globenewswire'a göre 2020'e Almanya'nın Heidelberg kentinde kurulmuş olan ve Halkla İlişkiler Müdürü Cumhur Nadir olan 'caizcoin' Türkiye'de gündeme oturdu.

DİYANET'E GÖRE KRİPTO PARA CAİZ DEĞİL

Diyanet kripto paralar caiz midir? Soruna böyle yanıt vermişti;

Kullanıcılar arasında değişim veya kıymet ölçüsü olarak genel kabul edilen, kaynağı itibariyle kullanıcılara güven veren her çeşit paranın kullanımı caizdir.

Bu noktada önemli olan husus, para olarak bilinen değişim aracının kendi özünde yani üretim biçiminde, sürüm aşamalarında ve muhataplık niteliğinde büyük belirsizlik (garar) içerip içermemesi, bir aldatma (tağrir) aracı olarak kullanılıp kullanılmaması ve belli bir kesimin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine vesile olup-olmamasıdır.

Son senelerde ortaya çıkan ve pek çok çeşidi bulunan, dijital­-kripto paralardan her birini kullanmanın hükmünü yukarıdaki genel ilkeler doğrultusunda değerlendirmek gerekir.

Buna göre kendi özünde ciddi belirsizlikler taşıyan, aldanma ve aldatma riski ileri seviyede olan, dolayısı ile herhangi bir güvencesi olmayan ve kamuoyunda saadet zinciri olarak bilinen uygulamalar gibi belirli kesimlerin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine yol açan dijital kripto­ paraların kullanımı caiz değildir.

Caizcoin hangi borsada?

Caizcoin hangi borsada sorusu bu coinin merak edilip kullanılması ile ortaya çıkan bir sorudur. Bununla beraber son dönemde gösterdiği artış oranları ile oldukça tercih edilen bir coin türü olmuştur. Bitcoin ile başlayan kripto paralar coin türleri arasına caizcoini de ekledi. Birçok coin yorumcusu bu coin türünün yakın zamanda yükselip, yükseliş sonrası duracağı ile alakalı bilgiler veriyor. Ancak bu Yorumları takip ederken çok dikkatli olup fazla yatırım yapmadan kaçınmalısınız. Çünkü bu yorumlar daima doğru çıkmayabilir.

Sistemin işleyişi belirsiz

Müslümanları ve Müslüman olmayanları “İslami coine yatırım yapmaya” çağıran Caizcoin’in alışverişlerde de kullanabildiği ifade ediliyor. İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre, Caizcoin’i almanın 3 yolu bulunuyor. Bunlardan biri, Ethereum ağında geliştirilen token’ları destekleyen MetaMask cüzdan sistemini kullanmak. İkincisi Ethereum’la, üçüncüsü ise Caizcoin’e bir form göndererek coini gerçek para ile satın almak.

Caizcoin’den nasıl kâr edileceği ve sistemin nasıl çalışmakta olduğu konusu bir hayli belirsiz. Buna dair ne web sitesinde ne de yabancı basında yayınlanan haberlerde kayda değer bir bilgi yer almakta. Sosyal medyada ise bir çok kullanıcı, Caizcoin’in ‘yeni bir saadet zinciri’ olacağını düşünüyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.