Gıda Hattı

Caffe Nero Türkiye'de 100 Şube Açacak

18 Şubat 2008, 20:35
Paylaş

İngiltere ‘de 352 mağazası olan Caffe Nero , Türkiye ‘deki şubelerinin sayısını 100’e çıkartmayı amaçlıyor. Caffe Nero Yönetim Kurulu Başkanı Ford , ‘Türkiye , Starbucks için büyük bir başarı oldu. Nüfusun yüzde 60’ı 30 yaş altında’ dedi.

Starbucks ‘un Türkiye ‘deki başarısının, İngiltere ‘de 352 mağazası olan Caffe Nero ‘yu cesaretlendirdiği, şirketin Türkiye ‘deki şubelerinin sayısını 100’e çıkartmayı amaçladığı bildirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Gerry Ford , ‘Türkiye , Starbucks için büyük bir başarı oldu. Nüfusun yüzde 60’ı 30 yaş altında’ dedi.

İstanbul ‘da iki şube açan Caffe Nero , Nisan ayına kadar kentte yarım düzine daha yer açmayı planladığı belirtildi. İngiliz The Times gazetesine konuşan Caffe Nero Yönetim Kurulu Başkanı Gerry Ford da, hedeflerinin Türkiye ‘de 100 şube olduğunu söyledi.

‘Türkiye , Starbucks için büyük bir başarı oldu’ diyen Ford , ‘Nüfusun yüzde 60’ı 30 yaş altında ve Türkiye , Batı markalarına doğru bir geçiş yapıyor’ dedi.

Ford , Türkiye ‘de birçok tüketicinin hala çay veya Türk kahvesi içmesine karşın kentsel tüketicilerin giderek artan bir biçimde espresso -dayalı içecekleri tercih ettiklerini belirtti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.