Gıda Hattı

C harfi ile başlayan bitki, sebze ve meyveler neler? Baş harfi C olan meyveler, sebzeler ve bitkiler...

10 Ocak 2022, 14:46
Paylaş
C harfi ile başlayan bitki, sebze ve meyveler neler? Baş harfi C olan meyveler, sebzeler ve bitkiler...
C harfi ile başlayan sebze, bitki ve meyve aramaları başta İsim Şehir Hayvan oyununu oynayan kişiler tarafından internet üzerinden araştırılıyor. İşte baş harfi C olan meyveler, sebzeler ve bitkiler...

C harfi ile başlayan bitki, sebze ve meyveler, başta isim şehir artist (isim şehir hayvan) oyunu oynayan kişiler olmak üzere farklı amaçlar için sorgulanıyor. Peki c harfi ile başlayan bitki, sebze ve meyveler neler?  İşte baş harfi c olan meyveler, sebzeler ve bitkiler...

C harfi ile başlayan bitkiler

Ağaçlar ya da otlar ve çalılar şeklinde ele alınacak olan c harfi ile başlayan bitkiler, farklı seçenekler üzerinden kullanım imkanı tanıyor. Bu kullanım hem tüketim amaçlı şifa niyetine hem yetiştirmek ve hem de genel kültür açısından öne çıkmaktadır.

 • Ceviz ağacı,
 • Ciğer otu,
 • Cincile,

Bu seçenekleri değerlendirebilir ot ve bitki literatürü içerisinde yer alan bu kaynakları ele alabilirsiniz. Özellikle pek çok şifası ile beraber öne çıkan bu bitkiler, farklı oyunlar için de büyük bir öneme sahiptir.

C harfi ile başlayan çiçek isimleri

Rengarenk yapıları ve kendilerine has kokuları eşliğinde c harfi ile başlayan birçok farklı çiçek bulunuyor. Bu çiçekler Farklı ortamlara harika bir görünüm sunarken, aynı zamanda Kendi doğal ortamında da etkileyici bir görsel sağlamaktadır.

 • Cam güzeli,
 • Cennet kuşu çalısı,
 • Cennet kuşu çiçeği,
 • Centiyane,

Hem oyun hem genel kültür hem de koleksiyon amaçlı amacınıza uygun şekilde C harfi ile başlayan bu çiçekleri kullanabilirsiniz. Özellikle muhteşem görüntü vermeleri ve mekanı hoş bir koku yaymaları sebebiyle, günümüzde değerlendirilen çiçekler içerisinde bulunmaktadır.

C harfi ile başlayan meyveler

Birçok insan C harfi ile başlayan meyveler olup olmadığı konusunda internetten sıkça araştırma gerçekleştiriyor. Tabii diğer Türkçedeki alfabetik harflerde de olduğu gibi C harfi üzerinden değerlendirebileceğiniz farklı meyveler yer almaktadır.

 • Ceviz,
 • Cennet elması,
 • Cennet hurması,
 • Civan perçemi,

Bu kaynaklar arasında hem bildiğiniz hem de bilmediğiniz bitkiler, çiçekler ve meyveler yer almaktadır. Hangi amaçla olursa olsun literatür içerisinde yer alan bu besin kaynaklarını değerlendirebilirsiniz. Hem yabancı dil üzerinden çevrilmiş hem de yabancı haliyle yer alan bu kaynaklar C harfi üzerinden öne çıkıyor.

İsim şehir hayvan oyunu nasıl oynanır?

İsim şehir hayvan oyunu Türkiye'deki en yaygın grup oyunlarından biridir. Oyunu oynamak için en az 3 kişi olmak üzere kişi gereklidir.

Oyuna başlarken alfabeden yumuşak g (Ğ) harici bir harf belirlenir. O harfi ile başlayan (örneğin a harfi ile başlayan) isim, şehir, hayvan, bitki, eşya, ülke, sanatçı, ve oyun başında belirlenen başka konular ile ilgili kelimeler yazılır. Bütün konuları tamamlayan kişi 1 dakika süre tutar ve süre bitene kadar herkes kelime yazmaya devam eder. Süre bittikten sonra ise kağıt kalem bırakılır ve yazılan isim, şehir, hayvan vs. kelimeler okunur. Aynı kelimeleri yazanlar 5 puan, farklı kelimelere yazanlar ise 10 puan kazanır. Herhangi bir kelime yazmayan ise sıfır puan alırken bu durumda diğer oyunculara ekstradan puan verilir.

Oyunun sonunda her oyuncu kazandığı puanları toplar ve en yüksek puana sahip olan kişi oyunu kazanır.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.