Gıda Hattı

Büyükşehir Belediyesinin Ankaralı çiftçilere mazot desteği başvuruları başladı

12 Ocak 2022, 15:53
Paylaş
Büyükşehir Belediyesinin Ankaralı çiftçilere mazot desteği başvuruları başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, mazot desteği sağlayacağı çiftçiler için başvuru sürecini başlattı. Mazot desteği için başvurular, Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) ve traktör ruhsatı ile birlikte baskenttarim.ankara.bel.tr adresi üzerinden 18 Şubat 2022 tarihine kadar alınacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlık yazısı ile Büyükşehir Belediye Meclis gündemine mazot desteğinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından çiftçilere mazot desteği süreci başlatıldı.

ABB Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, http://baskenttarim.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden başvuruları almaya başladı.

Mazot desteği başvuruları 18 Şubat 2022 tarihine kadar alınacak

Başkent’te kırsal kalkınma hamlesi başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, sosyal medya hesabından “Yerel yönetimler bazında Türkiye’nin en kapsamlı ‘Çiftçilere Mazot Desteğine’ başlıyoruz. Kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Üreticimizin ekonomik krizin altında ezilmesine izin vermeyeceğiz” sözleriyle duyurduğu mazot desteği için internet ortamında çiftçilere online başvuru imkanı sağlandı.

Pandemi sürecinde internet ortamında alınan başvurular için çiftçilerin Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Destekleme Başvuru Merkezi üzerinden ‘Çiftçi Belgesi (ÇKS) ve Traktör Ruhsatı’ ile başvuruda bulunabilecek. 12 Ocak 2022 tarihi itibarıyla başlayan başvuru süreci, 18 Şubat 2022 saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.