AramaArama
Gıda Hattı

Büyükbaş hayvancılığın geleceği İzmir’de masaya yatırılacak

11 Eylül 2017, 13:24
Paylaş
Büyükbaş hayvancılığın geleceği İzmir’de masaya yatırılacak

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin (DSYMB) üyesi olduğu Dünya Simmental Fleckvieh Federasyonu (World Simmental Fleckvieh Federation - WSFF) 2017 Yıllık Konferansı, İzmir’de yapılacak. Bu yıl 22’incisi düzenlenecek olan konferansa, aralarında ABD, Avustralya, Meksika, Almanya, Fransa gibi hayvancılıkta dünyadaki söz sahibi ülkelerden temsilcilerin yanı sıra DSYMB’ne bağlı il birliklerinin üyeleri katılacak.

Dünya Simmental Fleckvieh Federasyonu (WSFF) 2017 Yıllık Konferansı, 17-21 Eylül 2017 tarihleri arasında İzmir’in Selçuk ilçesinde yapılacak. İlk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek konferansa, Eylül 2012’de federasyona üye olan Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (DSYMB) ev sahipliği yapacak.

dunya-simmental-fleckvieh-konferansi-2017-gidahattiDünyada büyükbaş hayvancılığın geleceğinin masaya yatırılacağı konferans, bu yıl 22’inci kez düzenlenecek. Konferansa aralarında ABD, Avustralya, Meksika, Almanya, Fransa ve Hollanda gibi dünyada hayvancılığa yön veren ülkelerden temsilciler ile DSYMB’ne bağlı il birliklerine üye hayvan yetiştiricileri katılacak.

“Ülkemiz hayvancılığı için bir milat”

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği'nin çabaları sonunda üye ülkelerin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda ilk kez Türkiye’de yapılacak olan konferans, Türkiye’de hayvancılık sektörünün gelişmesini de gözler önüne serecek. Konferansın sektörün tanıtımına büyük katkı yapacağını bildiren DSYMB Başkanı Kamil Özcan, Dünya Simmental Fleckvieh Federasyonu tarafından bu yıl 22’inci düzenlenecek konferansın ilk kez ülkemizde yapılacak olmasının, ülke hayvancılığı için bir milat olacağını söyledi.

kamil-ozcan-dsymb-baskani-gidahatti
Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan

Konferansta, dünyada hayvancılık politikalarının tartışılacağını ve önemli kararlar alınacağını vurgulayan Özcan, konferansa, dünya hayvancılığına yön veren 30’u aşkın ülkeden toplam 300 yabancı katılımcının yanı sıra DSYMB’ne bağlı 81 il birliği başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılacağının altını çizdi.

İzmir Selçuk’ta gerçekleştirilecek konferans kapsamında, büyükbaş hayvancılıkla ilgili bilimsel ve sektörel konular ele alınırken, çiftlik ziyaretlerinin yanı sıra ülke tanıtımına yönelik kültür ve turizm etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

hayvancilik-isletme-gidahattiYine konferans kapsamında Dünya Simmental Fleckvieh Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısı, Avrupa Simmental Federasyonu Konsey ve Genel Kurul toplantıları da İzmir’de yapılacak.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.