Gıda Hattı

Burdurlu üreticilere 11 milyon YTL DGD ödemesi

27 Ağustos 2006, 16:56
Paylaş

Burdur'da Doğrudan Gelir Desteği (DGD) ödemeleri başladı. Burdurlular bu desteklemeden toplam 11 milyon YTL alacak.
Burdur'da, 2005 yılının doğrudan gelir desteği paralarının ikinci ve son taksitleri ödenmeye başlandı. Ödemeler, T.C. Ziraat Bankası şubelerinden yapılıyor. Burdur'da bu ödemelerden 28 bin 145 üreticinin yararlanacağı bildirildi. Üreticilere yaklaşık 11 milyon YTL ödeneceği...

Burdur'da Doğrudan Gelir Desteği (DGD) ödemeleri başladı. Burdurlular bu desteklemeden toplam 11 milyon YTL alacak.
Burdur'da, 2005 yılının doğrudan gelir desteği paralarının ikinci ve son taksitleri ödenmeye başlandı. Ödemeler, T.C. Ziraat Bankası şubelerinden yapılıyor. Burdur'da bu ödemelerden 28 bin 145 üreticinin yararlanacağı bildirildi. Üreticilere yaklaşık 11 milyon YTL ödeneceği, ödemelerini bankamatik ile yapılacağı için izdiham olmayacağı ifade edildi.
Çiftçiye dekar başına 10 YTL DGD parası verildiğini söyleyen Burdur Tarım İl Müdürü Kadir Güven, organik tarım yapanlara 3 YTL, dekar ve toprak analizi yaptıranlara ise 1 YTL ilave ödeme yapılacağını bildirdi.
Güven, 2006 yılının doğrudan gelir desteği ödemelerinin en geç Nisan ayında yapılacağını ifade ederek, "Desteklemeler yavaş yavaş tarla oranına göre değil, ekilen ürünün miktarına göre verilmeye başlandı. O yüzden tarla sahipleri değil, eken kişiler bu desteklerden yararlanacak. Bunu tüm çiftçilerimizin bilmesinde yarar var" diye konuştu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.