Gıda Hattı

Bunu da yaptılar: Lüks restoranda müşteriye özel avize maske!

21 Kasım 2021, 08:54
Paylaş
Bunu da yaptılar: Lüks restoranda müşteriye özel avize maske!

2020 yılının başından bu yana dünyanın mücadele ettiği Covid-19 virüsünden korunmak için alınan önlemlere Japonya’da bir yenisi eklendi. Damlacık yoluyla virüs bulaşmasını önlemek için yeni yöntem geliştiren lüks bir otel restoranı, masaların üzerine müşterinin başını içine alan geleneksel tarz avizeler yerleştirdi. Bu sıra dışı deneyimi otel misafirlerine ücretsiz olarak sunan işletme, dışardan rezervasyonları da 30 bin yen (260 dolar) karşılığında kabul ediyor.

Japonya'daki lüks bir otel restoranının hayata geçirdiği bir uygulama, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının, yaşantımızda nasıl değişikliklere yol açtığını da bir kez daha gösterdi.

Müşteriye özel avize maske!

“Hoshinoya Tokyo” adlı işletme, özel bir yemek masasının üzerine müşterilerin baş kısmını tamamen içine alacak büyüklükte avizeler yerleştirdi. Salgın sonrasında ülkedeki restoranlarda standart hale gelen koruyucu bölmelerden esinlenen işletme, misafirlerin yemek deneyimini daha keyifli hale getirecek farklı bir çözümün hedeflendiğini duyurdu.

Müşterilerin hareket alanını kısıtlamayacak şekilde özel olarak tasarlanan avizelerin, genellikle yemek yerken damlacık yolu ile bulaşan korona enfeksiyonlarını önlemeyi amaçladığı kaydedildi. Avizelerde materyal olarak ise kağıt ve şeffaf plastik kullanıldı.

Dışardan müşterilere ücretli hizmet!

Hizmeti otel misafirlerine ücretsiz olarak sunan restoranın, 40 metrekarelik alan üzerine kurulu yemek masasının 30 bin yen (yaklaşık 260 dolar) işgaliye ücreti karşılığında dışarıdan rezervasyona da açık olduğu ifade edildi.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.