Gıda Hattı

Bu tatlılar şeker kullanılmadan yapılıyor. İşte şekersiz tatlılar!

5 Aralık 2021, 12:02
Paylaş
Bu tatlılar şeker kullanılmadan yapılıyor. İşte şekersiz tatlılar!

Kulağa biraz garip geliyor. “Şekersiz tatlı.” Sağlıklı beslenen bireyler başta olmak üzere git gide şekersiz tatlılar yaygınlaşan bir eğilim olarak karşımıza çıkıyor.

Tatlı bir ikrama direnmek oldukça zor. Çünkü tatlılar gerçekten cezbedici. Onları cezbedici kılmak için rafine şekerler kullanılıyor. Günümüzde ise rafine şekerlerin sağlığa olumsuz etkilerini herkes çok iyi biliyor.

Artık en sevdiğiniz tatlılardan vazgeçmeniz gerekmiyor. Üstelik bu harika tatlılar o kadar lezzetli ki şeker içermediklerini fark etmeyeceksiniz. Çünkü bu şekersiz tarifler, doğal tatlıları içeriyor. Bal gibi daha sağlıklı şeker alternatifleri kullanılıyor. Hatta kuru meyveler ve taze meyvelerden de yararlanılıyor.

Şekersiz sütlaç

Bu güzel sütlaçta şeker bulunmuyor. Hindistan cevizi sütü ve sulu ananasın tatlılığı şeker yerine geçiyor. Bu karışım bir komposto haline geldiğinden tamamen şekersiz. Basit bir tarifle şekersiz sütlaç yapabilirsiniz.

Fındıklı çikolatalı kek

Bal ve bir sürü gevrek kuru meyve ile zengin ve nemli bir çikolatalı kek. Bu pastayı yapmak çok kolay. Sadece şeker yerine bal koyuyorsunuz.

Kahveli elmalı kek

Bu tarifi yapmak için pekmez kullanıyoruz. Tarçın, ceviz ve vanilinle birlikte oldukça lezzetli bir tarif. 1 çay bardağı kahve ve 2 elma katarak çayla birlikte bu lezzeti deneyebilirsiniz.

Şekersiz kurabiye

Şeker yerine keçiboynuzu kullanıyoruz. Biraz pekmez ve bal da ekleyerek gerçekten rafine şekerin eksikliğini hiç hissetmeden oldukça lezzetli bir şekilde kurabiye yapabiliyoruz.

Tahinli sufle

Suflenin lezzetini tartışmaya gerek yok. Rafine şeker yoksa tahin ve pekmez var! Denediğinizde çok lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Vanilyalı hurmalı dondurma

Şekersiz tariflerde hurmaların çok kullanıldığını fark edeceksiniz ve bu onların hafif, doğal tatlı tadından kaynaklanıyor.

Hurmaların yarısını sütle birlikte mutfak robotuna alın. İyice karışana olana kadar çalıştırın. Daha sonra dondurduğunuzda lezzetli bir dondurma yapmış olacaksınız.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.