AramaArama
Gıda Hattı

Bu pizza Guinness rekorunu kırdı!

8 Nisan 2018, 16:42
Paylaş
Bu pizza Guinness rekorunu kırdı!

Pizzanın vazgeçilmezi olan peynir, birçok insanın pizzayı sevmesinin nedenidir. 'En çok peynir çeşidi içeren pizza' Guinness rekorunu kıran ekip, pizzada bulunan peynir bahsini başka bir seviyeye taşıdı ve tam 111 çeşit peynir içeren bir pizza yaptı.

111 farklı çeşit peynir tek bir pizzada buluştu

Kayıtlara göre yapılan pizzada toplamda 288,6 gram peynir bulunuyor. Tek başına bakıldığında bu miktar gözünüze çok fazla görünmeyebilir. Ancak bu peynir yığınında 111 farklı peynir çeşidinden 2,6'şar gram bulunuyor. İddialı içeriğinde rağmen bu pizza ebat olarak normal bir pizzadan çok da büyük değil.

Seçilen peynirler arasında Mozarella, Emmental, red Leicester, Comté ve Raclette de Chévre gibi peynirlerin yanında çok daha nadir bulunan çeşitler de var.

Fotoğraf: www.guinnessworldrecords.com

Rekor, uzman hakem tarafından teyit edildi

Rekor için hazırlanan pizza, pizza.de (pizza paket servişi hizmeti) tarafından organize edilen bir etkinlikte, Amerikalı bir şef tarafından pişirildi. Etkinlik, Berlin merkezli İtalyan restoranı Vadoli’de düzenlendi.

Guinness Rekorlar Kitabı hakemi Lena Kuhlmann, bir peynir uzmanının da yardımıyla rekor denemesinde hakemlik yaptı. Rekor geçerli sayıldıktan sonra, rekor için pişirilen 10 adet pizza etkinliğe katılanlara ikram edildi.

Pizzayı deneyebilen şanslı kişilerden olan süt ürünleri uzmanı Martina Loeser, “Gevrek ve alabildiğine peynirli. Her dilim kendine özgü bir tada sahipti” diye konuştu. pizza.de’nin Genel Müdürü Nikolay Abrosov ise “10 yıldır Alman fast food severler için pizza yapıyoruz. Bu pizzanın beğenileceğini biliyorduk. Bu rekorla sınırları zorluyoruz ve çeşitliliği bir üst seviyeye çıkarıyoruz.” diye konuştu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.