AramaArama
Gıda Hattı

Bu pazar başka pazar!

2 Şubat 2018, 11:51
Paylaş
Bu pazar başka pazar!

CarrefourSA, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Yerli Tohum – Taze Mahsul” Projesi kapsamında üreticilerle tüketicileri buluşturmayı amaçladığı üretici pazarlarının ilkini Bursa Hipermarketi'nin otopark alanında açtı.

CarrefourSA Bursa Alışveriş Merkezi’nde 4 Şubat'a kadar açık kalacak olan üretici pazarında lahana, ıspanak, brokoli, karnabahar, pırasa, biber, domates, patates, soğan gibi yerli tohum ürünlerin yanı sıra, elma, muz ve çilek çeşitleri de üretici rakamlarına yakın fiyatlar ile satışa sunuldu.

carrefoursa-bursa-pazar-gidahatti1 milyon lira ciro hedefleniyor

CarrefourSA Gıda Kategori Direktörü Ayşin Işıkgece, yeni projeleri hakkında bilgi verirken, Üretici Pazarı projesi ile üretici ve tüketicileri bir araya getirdiklerini söyledi.

Üretici Pazarı’nı Türkiye’de ilk defa CarrefourSA Bursa Hipermarket önünde başlattıklarını kaydeden Işıkgece, şunları söyledi:

carrefoursa-aysin-isikgece-gidahatti
CarrefourSA Gıda Kategori Direktörü Ayşin Işıkgece

“CarrefourSA olarak Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz ‘Yerli Tohum – Taze Mahsul’ projesinde yer alan üreticilerimizle ‘Pazar’ projemizi gerçekleştirmeye karar verdik. Bursa Hipermarketimiz önündeki 1000 metrekarelik alanda pazarımızı kurduk. Pazara tüketicilerimiz büyük ilgi gösterdi. 400 ton ürün satıp 1 milyon lira ciro yapmayı hedeflemekteyiz. ‘Üretici Pazarı’ projemiz önümüzdeki günlerde yerlerini belirleyeceğimiz diğer illerdeki hipermarketlerde de devam edecek.”

carrefoursa-pazar-tarim-kredi-gidahatti“Küçük üreticiye sahip çıkıyoruz”

CarrefourSA Gıda Kategori Direktörü Ayşin Işıkgece, “Tüketiciler kadar küçük üreticileri de düşünüyoruz. Özellikle küçük üreticilerin sorunlarına çözüm getirerek, elleri ile büyüttükleri ürünlerine gözümüz gibi bakarak taze taze marketlerimize ulaştırıyoruz. Şimdi ise ‘Üretici Pazarı’ projemiz ile tüm paydaşları bir araya getirdik. Bu anlamlı proje ile bir taraftan küçük ölçekte üretim yapan çiftçilerimizi pazar kaygısı taşımadan tüketicilerimize ulaşmasına katkı sağlarken, diğer yandan tüketicilerimizin de çok uygun koşullarda kaliteli ve ekonomik ürün satın almalarına aracılık sağladığımızı yerinde anlatmış olduk” dedi.

DHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.