Gıda Hattı

“Bu Gençlikte İŞ Var” dedirtecek

10 Ekim 2015, 17:06
Paylaş
“Bu Gençlikte İŞ Var” dedirtecek

TÜSİAD’ın iş fikri yarışması “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” için başvuru süreci başlıyor. Yarışma için başvurular 12 Ekim-8 Kasım 2015 tarihleri arasında www.bugenclikteisvar.com adresi üzerinden alınacak.

Üniversite öğrencilerinin ekip halinde katılarak iyi iş fikirleri ile başvurdukları bir fikir yarışması olan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışması sonucunda elemeyi geçen ekipler, TÜSİAD Üye Rehberleri ile birlikte fikirlerini geliştirme ve iş planı hazırlama imkanı edecekler.

Tüm üniversitelerin lisans ve lisansüstü öğrencilerinin oluşturacakları 2-5 kişilik ekiplerin katılımına açık olan yarışmanın birincisi 75.000 TL, ikincisi 50.000 TL,  üçüncüsü ise 25.000 TL para ödülü kazanacak. Ayrıca yarışma sonunda en çok başvuru yapan üniversiteye TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı verilecek.

Üniversite öğrencilerinin girişimciliğe ilişkin farkındalığını artırmayı, gençlere girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunmayı ve genç girişimci adaylarının TÜSİAD üyelerinin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmasını hedefleyen yarışmaya geçen yıl  toplam 1.735 genç 604 iş fikri ile başvurmuştu.

Süreç nasıl işleyecek?

12 Ekim – 8 Kasım 2015 tarihleri arasında kabul edilecek başvuru sürecinin ardından 23 Kasım 2015’te ön elemeyi geçen ekipler açıklanacak.

Elemeyi geçen öğrenci grupları, 1 Aralık 2015 – 31 Ocak 2016 tarihleri arasında online eğitimlere katılma hakkı elde edecekler.

Online eğitimleri tamamlayanlar 11 Şubat – 13 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Eğitim Kampı’na davet edilecekler.

Kamp sonunda iş fikirlerini TÜSİAD üye rehberlerinin değerlendirmesine sunacak olan ekipler, buradaki elemenin ardından 14 Şubat – 8 Nisan 2016 tarihleri arasında beraber çalışacakları TÜSİAD rehberleri ile eşleşecek.

Bu süre zarfında iş fikirlerini geliştirme ve iş planlarını hazırlama imkanı bulacak yarışmacılar 5 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek ödül töreninde final jürisine sunumlarını yapacak ve kazananlar ödüllendirilecek.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.