AramaArama
Gıda Hattı

Bosna-Hersek’ten 400 ton et ithal edilecek

11 Mart 2015, 16:13
Paylaş
Bosna-Hersek’ten 400 ton et ithal edilecek

Et ve Süt Kurumu’nun açtığı Bosna-Hersek menşeli 400 ton sığır eti ithalatı ihalesi, 12 Mart’ta yapılacak.

Bosna-Hersek menşeli 400 ton taze soğutulmuş kemiksiz sığır eti ithalatına ilişkin ihale, kapalı zarfla teklif alma usulüyle, 12 Mart Perşembe günü saat 14.00’de Ankara Balgat’taki ESK Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.

İstekli firmalar, teklifleri ile birlikte geçici teminat mektubunu, ihale saatine kadar kurumun ilgili birimine elden teslim edecekler.

Bu arada ESK’nın Denizli Et Kombinası’nın açılışı da 14 Mart Cumartesi günü yapılacak.

ESK Genel Müdürü Kasım Piral, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımı ile hizmete açılacak olan Denizli Et Kombinasının, bölge hayvancılığına önemli katkı sağlayacağını ve Ege bölgesinin modern bir tesise kavuşacağını söyledi. Piral, “63 yıllık köklü bir tecrübeye sahip Et ve Süt Kurumu hayvancılık sektöründe öncü olmaya devam ediyor. Kombinalarımızda gerçekleştirdiğimiz modernizasyon yatırımları ile sektöre örnek teşkil edecek işletmeler kuruyoruz.” dedi.

Günlük 150 büyükbaş, 250 küçükbaş canlı kesim kapasitesine sahip, parçalama, hızlı soğutma, paketleme ve depolama bölümlerinden oluşan Denizli Et Kombinası, Ege bölgesinde başta Denizli olmak üzere Aydın, İzmir, Muğla, Manisa, Uşak, Afyon, Isparta, Burdur ve Antalya illerine hizmet verecek.

24 bin 178 metrekare açık alana ve 750 ton depolama kapasitesine sahip olan kombinanın yatırım bedeli ise yaklaşık 22,5 milyon TL.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.