Gıda Hattı

Biyoenerji proje destekleri için başvuru tarihleri uzatıldı

14 Haziran 2019, 12:53
Paylaş
Biyoenerji proje destekleri için başvuru tarihleri uzatıldı

“Türkiye Ekonomisinin Yeşil Büyüme Yolunda Kalkınmasını Desteklemek Amacıyla Sürdürülebilir Biyokütle Kullanımı Projesi” kapsamında açılan çağrıların başvuru tarihi uzatıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ile BM Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) tarafından, Küresel Çevre Fonu (GEF) desteğiyle, “Türkiye Ekonomisinin Yeşil Büyüme Yolunda Kalkınmasını Desteklemek Amacıyla Sürdürülebilir Biyokütle Kullanımı Projesi” yürütülüyor.

Proje ile tarımsal sanayi sektöründe modern biyoenerji teknolojilerinin ve enerji verimliliği önlemlerinin gösterilmesi, alt sektörler arasında dönüşümün sağlanmasına yönelik politika ve çerçeve programları düzenlemek ve kapasite geliştirilmesi ve bilinç artışının sağlanmasına yönelik iş paketleri ile kullanılmayan tarımsal atıklar ve artıkların biyoenerji dönüşümünün sağlanarak ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor.

tarimsal-atik-biyoenerji-gidahatti

Proje başvuru tarihi uzatıldı

Türkiye Ekonomisinin Yeşil Büyüme Yolunda Kalkınmasını Desteklemek Amacıyla Sürdürülebilir Biyokütle Kullanımı Projesi” kapsamında Biyokütle Enerjisi Tedarik Zinciri Destek Programı ile Biyokütle Enerjisi Tesisi Destek Programı için çağrıya çıkılmıştı. Bu kapsamda açılan çağrıların başvuru tarihi uzatıldı.

TAGEM’in internet sitesindeki duyuruya göre, Proje çerçevesinde modern biyoenerji projelerinin desteklenmesi, pilot tesis ve tedarik zinciri kurulması amacıyla başvurular 09 Nisan 2019 – 19 Temmuz 2019 tarihlerinde kabul edilerek, 30 Temmuz 2019  –  15 Eylül 2019 tarihlerinde değerlendirmeler yapılacak.

tarimsal-atiklar-gidahatti

Hayvansal Üretimde İyi Tarım Uygulamaları Kontrolörü Eğitimi iptal edildi

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde, 17-28 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılması planlanan Hayvansal Üretimde İyi Tarım Uygulamaları Kontrolörü Eğitimi, yeterli talep sayısına ulaşılamadığı için iptal edildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.