AramaArama
Gıda Hattı

Bir yangın da İstanbul’dan! Valilik açıklama yaptı

5 Ağustos 2021, 17:51
Paylaş
Bir yangın da İstanbul’dan! Valilik açıklama yaptı

İstanbul Beykoz’un ormanlık bölgesinde çıkan yangın kontrol altına alındı, 300 metrekarelik alan yandı.

Beykoz’da ormanlık alanda çıkan yangına ilişkin İstanbul Valiliği açıklamada bulundu.

Beykoz saat 13.04’te Tokatköy Yuşa Tepesi civarında ormanlık alanda çıkan yangına ilişkin İstanbul Valiliği basın açıklamasında bulundu.

İstanbul Valiliği’nden gelen açıklamada “Bugün saat 13.04’te Beykoz Tokatköy Yuşa Tepesi civarındaki ormanlık alanda yangın ihbarı alınmıştır. Bölgeye süratle güvenlik, itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edilmiştir.

Karadan ve helikopterle havadan yapılan müdahale neticesinde, yangın saat 13.30 itibariyle söndürülmüş olup soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangında 300 metrekarelik örtü yanmış olup, yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yangın kasıtlı olarak mı çıkarıldı?

Yangının ormanda bulunan 3 kişi tarafından kasıtlı olarak çıkartıldığı, şahısların ormandan kaçtığı iddia edildi.

Yangın çıkan alana giden Musa Yeşildoğan, “Aşağıdayken dumanları gördük. Görünce koşmaya başladık. Bu bölge ufaktan cayır cayır yanıyordu. 3 kişi şu tarafa doğru kaçtı deniyor ama tam belli değil” dedi.

Yangın söndürme çalışmalarına destek veren başka bir vatandaş, “Biz sabah 8’den beri devriye atıyoruz. Aşağıya indim geldim bir devriye atayım dedim yangın başladı. Şahısları göremedik. Şahıslar belli değil ama eşkalleri belli. 3 kişiydi” diye konuştu.

Yangını söndüren itfaiyeye yardımda bulunan vatandaşlardan Ali Yalın, “İtfaiyecilere yardım ettik çok şükür olaysız kapandı. Söndürmese Riva’ya kadar giderdi. Büyük ihtimalle 3 şüpheli var. Kovalamışlar ama yakalayamamışlar” dedi.

Öte yandan ormanda bulunan 3 kişinin yangını kasıtlı olarak çıkarttığı, yangının çıkmasının ardından ormandan kaçtıkları iddia edildi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.