AramaArama
Gıda Hattı
AramaArama

BİM CFO’su: “Hisse fiyatımız performansımızı yansıtmıyor!”

BİM CFO’su: “Hisse fiyatımız performansımızı yansıtmıyor!”
14 Haziran 2021, 22:38

BİM CFO'su ve İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu, katıldığı bir yayında, BİM’ hisse fiyatının firmanın finansal performansını yansıtmadığını söyledi.   

Bloomberg HT yayınına katılan Dortluoğlu, “Hisse fiyatımız finansal performansımızı yansıtmıyor. Yıl sonu itibariyle hem ciro hem de karlılıkta hedefimize ulaşacağız” açıklamasında bulundu.

Koronavirüs aşılama kampanyasının hızlanmasının perakende bilançolarına etkisini ve şirketin yıl sonu hedeflerini değerlendiren BİM CFO'su ve İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu, BİM’in yıl sonu büyüme verileri hakkında yaptığı açıklamada, şirketin yüzde 20-25 toplam ciro büyümesini hedeflediklerini, ilk çeyrek sonuçlarında da buna paralel olarak yüzde 23’lük bir büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi.

| BİM, perakende sektörünün devler liginde! |

Haluk Dortluoğlu“Yıl sonunda istediğimiz noktada olacağız”

Dortluoğlu, bu veriler ışığında yıl sonu itibariyle hem ciro hem de karlılıkta hedeflerine ulaşacaklarını bildirdi.

Dortluoğlu, BİM’in hisse fiyatları hakkında yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Bizim hisse fiyatımız, tarihi trendlere baktığımızda en düşük seviyesinde. Kesinlikle finansal performansı yansıtan bir hisse fiyatı değil bu. Çok düşük genel olarak. Bunun temel sebebi yabancı yatırımcının Türkiye’deki yatırımdan çekilişi. Bu durum da, tüm hisselerimizi olumsuz etkiliyor ama kesinlikle gerçekleri yansıtmadığını düşünüyorum.”

Dortluoğlu, Türkiye’deki enflasyon oranının perakende sektörü üzerindeki etkisine ilişkin olarak, “Bizim enflasyonumuz genel enflasyonla yüzde 20 paralel durumda. Perakende yasasının enflasyonu birkaç puan etkileyeceğini düşünüyorum.” dedi.

Organize perakendenin gelişmesinin ülkenin refahını bir o kadar artırdığını söyleyen Dortluoğlu, organize perakendeye set çekilmesinin toplum refahına olumsuz etkisi olacağını belirtti.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.