Gıda Hattı

Billy The Kid kimdir? Billy The Kid hayatı

23 Kasım 2021, 12:39
Paylaş
Billy The Kid kimdir? Billy The Kid hayatı
Billy The Kid kimdir? Billy ve çetesi olarak isimlendirilen bir gruba önderlik eden Billy The Kid hayatı ve tüm çalışmaları araştırılıyor. Billy The Kid biyografi araştırmasını gidahatti.com olarak sizler için araştırdık.

Billy The Kid kimdir? Lincoln Bölge Savaşı'nda birçok kişiyi elleriyle öldürmüş bir kaçak olan Billy The Kid hayatı ve tüm çalışmaları ile araştırılmaktadır.

Billy The Kid biyografi

gerçek adı; Henry Mccarty

lakabı; William H. Bonney

doğum; 23 Kasım 1859, New York, ABD

ölüm; 14 Temmuz 1881, Fort Sumner, New Mexico, ABD

mesleği; 1877-1878 arası Lincoln Bölge Savaşı'nda birçok kişiyi elleriyle öldürmüş bir kanun kaçağıdır.

Billy The Kid kimdir?
Billy The Kid

Billy The Kid hayatı

"Geçmişten beri sadece bir resmi mevcuttur" kanısı 2010 yılında ortaya çıkan ve sahibi tarafından 2$‘a satılan bir resmi ile tarih olmuştur. Tesadüfen çekilen bu fotoğrafta Billy ve çetesi kriket oynarken görülmektedir. Kendisi hakkında birçok sinema filmi çekilmiştir ancak Young Guns (1988) bunlar arasında Lincoln Bölge Savaşı'nı daha fazla gösteren bir filmdir. Filmin devam filmi Young Guns IIde ise kendisinin hapisten kaçması ve eski takımını tekrar kurmasını konu almaktadır. Kendisi hakkında çekilen sinema filmlerinde kendisini birçok oyuncu oynamıştır. Kris Kristofferson ve Emilio Estevez bunlar arasındaki en ünlüleridir.

Kendisine özgü çetesiyle Lincoln Bölge Savaşı'nda savaşmıştı. Bazı maden işçileri onu Henry McCarty ismiyle tanırken, çetesinin başının Richard "Dick" Brewer olduğu söylentileri vardır. Savaş sonrası çetesinde ise Jose Chavez Y Chavez, Kaliforniya'da başka bir isim ile yaşamaya başlamış, Doc Scurlock, eşi, kardeşi ve annesiyle doğuya gitmiş, McCloskey ise Billy tarafından şüphelenildiği için öldürülmüştür. Kirli Steve hakkında pek fazla bilgi bulunmazken Richard Brewer'in Buckshot Roberts isimli bir avcıyla çıkan çatışma sonucu öldürüldüğü biliniyor.

Billy the Kid'in New Mexico eyaleti dışına çıkması yasaklanmıştı ve Şerif Patt Garrett tarafından eyaletin Fort Sumner şehrinde yakalandı ve öldürüldü. Kendisinin silahsız olduğu ve karanlıkta öldürüldüğü söylentileri vardır. Fort Sumner'da Charlie Bowdre'nin yanında gömülmüştür. Yakınlarda orada, kimsenin tanımadığı bir şahıs görülmüştür. Aynı şahıs mezar taşının üzerine "Arkadaşlar" diye yazmıştır. Yine herkesin bildiği gibi 21 yaşında 21 kişi öldürmüştür.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.