AramaArama
Gıda Hattı

B&G Foods, Green Giant’ı satın alıyor

14 Eylül 2015, 21:52
Paylaş
B&G Foods, Green Giant’ı satın alıyor

New Jersey, Parsippany’de bulunan B&G Foods’un General Mills’e ait Green Giant markasını satın alma işlemi resmiyet kazandı. B&G Foods’un tanınan sebze işletmesini 765 milyon dolara satın alacağı belli oldu. Anlaşma aynı zamanda General Mills’in Le Suer sebze işletmesini de kapsıyor.

Bu satın alma, B&G Foods için dondurulmuş gıda kategorisinde bir ilk olma özelliğini de taşıyor. B&G Foods; Cream of Wheat, Mrs. Dash, Orteda ve Pirate’s Booty markalarının sahibi. Yıllık satış geliri 550 milyon dolar olduğu bildirilen Green Giant’ın satın alınmasıyla B&G, 1,4 milyar dolarlık bir firma olacak. Anlaşmanın rekabet onayını beklediği ve 2015 yılının sonu itibariyle kesinleşeceği konuşuluyor.

B&G Foods’tan yapılan açıklamada, satın almanın şirket kazançlarına hemen yansıyacağı ifade edildi. B&G Foods Başkanı ve CEO’su Robert C. Cantwell, Green Giant ve Le Suer’in B&G Foods markaları arasına katılmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Robert C. Cantwell, Green Giant ve Le Suer’in 100 yıldan fazla bir süredir harika lezzete sahip besleyici sebzeleri, en iyi oldukları zamanda toplayarak tüketicilere ulaştırdığını belirtti. Cantwell, B&G Foods olarak, bu zengin tarihi olan şirketi temel almayı ve sağlık konusunda bilinçli günümüz tüketicilerinin ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni ve yenilikçi ürünler sunarak gelişmeyi istediklerini de sözlerine ekledi.

2015 mali yılında 18,7 milyar dolar satış bildiren General Mills ise Green Giant ve Le Suer işletmelerinin satışından 2015 mali yılında yaklaşık 585 milyon dolar gelir oluşturdu. Satışın, General Mills’in büyüme potansiyeline sahip markalara, kategorilere ve coğrafi piyasalara odaklanmasına ve ürün portfolyosunu gelecekteki büyüme fırsatlarına göre şekillendirmesine olanak tanıyacağı kaydedildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.