Gıda Hattı

Beslenme Destek Ürünleri Sempozyumu'nun İkincisi Ankara'da

9 Ekim 2007, 16:58
Paylaş

BesDesDer/ Beslenme Destek Ürünleri Üreticileri ve İthalatçıları Derneği, Hacettepe Üniversitesi’nin 40. Yıl etkinlikleri çerçevesinde, “2. Uluslararası Beslenme Destek Ürünleri Sempozyumu”nu gerçekleştirecek. 1 Kasım 2007’de Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampus’ünde gerçekleştirilecek sempozyumda beslenme destek ürünleri hem bilimsel ve sektörel, hem de yasal açıdan değerlendirilecek.

BesDesDer'den yapılan açıklamada, sempozyumun bundan böyle her yıl tekrarlanması planlanan BesDesDer Üniversite Günleri’nin de ilk adımını oluşturacağı, ayrıca beslenme destek ürünleri ve sektör ile ilgili olarak yasal çerçevenin ve bilimsel açıdan beslenme destek ürünlerinin değerlendirileceği bildirildi. AB Komisyon Başkanının da bir konuşma yapacağı sempozyumda, üniversite, sektör, Sağlık ve Tarım Bakanlığı temsilcileri ile birlikte, beslenme destek ürünleri hakkında ciddi bir bilgi paylaşımı platformu oluşturulması bekleniyor.

Beslenme destek ürünleri pazarında, tek bir ses yaratmak ve marketin tüm Türkiye'de etik bir çizgide gelişip, güçlenmesini sağlamak amacı ile kurulan BesDesDer, sekiz üretici ve ithalatçı firmanın bir araya gelmesi ile İstanbul'da kuruldu. 2005 yılında kurulan BesDesDer, aynı zamanda merkezi Brüksel'de bulunan ve 1998 yılında kurulan "Uluslararası Beslenme Destek Ürünleri Dernekleri Birliği / IADSA'nın resmi üyesi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.