Gıda Hattı

Beş ülkenin yetenekli çocuklarını bir araya getirdi

30 Haziran 2015, 12:07
Paylaş
Beş ülkenin yetenekli çocuklarını bir araya getirdi

Türkiye’nin yedi bölgesinin yanı sıra KKTC, Almanya, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 50 bine yakın resmin katıldığı 34. Pınar Resim Yarışması’nda dereceye giren beş ülkeden 25 çocuk, Büyükada’da düzenlenen Sanat Haftası’na katıldı.

Pınar’ın, ilköğretim çocuklarının resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak amacıyla bu yıl 34’üncüsünü gerçekleştirdiği geleneksel Pınar Resim Yarışması’na gönderilen 49.255 resim arasından, jüri tarafından yapılan değerlendirmede dereceye giren 25 çocuk, Büyükada’da 9. Pınar Sanat Haftası’nda bir araya geldi.

Ressam Prof. Zahit Büyükişleyen’in koordinatörlüğünde düzenlenen Sanat Haftası’nın sonunda atölye çalışmalarına katılan tüm öğrencilere katılım sertifikasının yanı sıra iPad mini hediye edildi. Ayrıca Pınar Sanat Haftası’na katılan 25 öğrenci arasından Ressam Prof. Zahit Büyükişliyen’in önderliğinde 3 başarılı öğrenciye Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından bir yıllık eğitim destek bursu verildi. Burs kazanan öğrenciler; Erzincan’dan Erdem Koç, Diyarbakır’dan Ayşe Avşar, Samsun’dan Çağın Akay Yazıcı oldu.

Yarışmanın ödül töreni de, Büyükada’da yapıldı. Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen törende, dereceye giren çocuklara ödülleri takdim edildi. Çocukların bir hafta boyunca Ressam Prof. Zahit Büyükişliyen’in gözetiminde yaptıkları resimler sergilendi.

Pınar’ın çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerine destek olmayı ilke olarak benimsediğini vurgulayan Pınar Süt Genel Müdürü Hekimoğlu, şunları söyledi:

“Çocukları seviyor ve önemsiyoruz. Uzun yıllar önce çocuklarımıza, yaratıcılıklarını ortaya koyup geliştirecekleri bir platform sunmak üzere bir yola çıktık. Bu yolda her zaman kılavuzumuz, onların hayalleri oldu. Yarışmamıza ilgi her geçen yıl çığ gibi büyüyor.

Bu yılsa yarışmamızın bizi son derece mutlu eden, gururlandıran bir yönü daha var. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Almanya’nın yanı sıra bu yıl ilk kez, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’dan da çocuklar, Pınar Resim Yarışması’na katıldı. Böylece yarışmamız 34. yılında uluslararası bir kimliğe kavuştu. Dereceye giren 25 küçük ressamımızı kutlarken, gelecek yıllarda bu sayının daha da artmasını diliyorum. Pınar Ailesi olarak, bundan sonra da çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişimleri için çalışmaya devam edeceğiz.”

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.