AramaArama
Gıda Hattı

Berat Albayrak ekibinden bir isim daha görevden alındı

20 Mayıs 2021, 08:54
Paylaş
Berat Albayrak ekibinden bir isim daha görevden alındı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanı Suat Sarıgül, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile görevden alınırken, yerine Kamu İhale Kurulu Üyesi Necmi Keskinsoy atandı.

“Görevden af talebi” kabul edilerek Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Bakan Yardımcıları Osman Dinçbaş ile Bülent Aksu’nun ardından Albayrak döneminden bir isim daha görevden alındı.

Vergi Denetim Kurulu Başkanı görevden alındı

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/237, 238, 239, 240), 20 Mayıs 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yayımlanan Kararla, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanı Suat Sarıgül görevden alınırken, bu suretle boşalan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına Kamu İhale Kurulu Üyesi Necmi Keskinsoy atandı.

Bir diğer Kararla da, Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Cebrail Taşkın atandı.

Diğer atamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan İş Başmüfettişliklerine de İş Müfettişleri Mehmet Alper Kan ile Abdurrahman Çalık atandı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.