Gıda Hattı

Benzine zam geliyor mu? Son dakika bilgisi geldi!

18 Kasım 2021, 23:10
Paylaş
Benzine zam geliyor mu? Son dakika bilgisi geldi!
Benzine zam geliyor mu? Pek çok vatandaşın merak ettiği bu konu ile ilgili olarak Bloomberg açıklamada bulundu.

Benzine yapılacak zam haberi son zamanlarda vatandaşın yakından takip ettiği bir konu. Benzine zam geliyor mu araştırması devam ediyor. Dolar kurunda yaşanan artış nedeniyle akaryakıt sektöründe benzin ve diğer akaryakıt ürünlerine zam beklentisi devam ediyordu. Kaynaklardan gelen habere göre benzine 48 ila 52 kuruş arasında zam yapılmasına bekliyor.

Dolar/TL de ortaya çıkan yükseliş benzin fiyatlarına da yansıyor. Önümüzdeki günlerde akaryakıt fiyatlarında doların yükselişini nedeniyle yaşanacak. 48 kuruş ile 52 kuruş arasında fiyatlara yansıyacak olan zamma ilişkin araştırmalar sürüyor.

LPG ve motorinde son durum ne?

Akaryakıta gelen zamlardan LPG ve motorin etkilenecek mi? Sektör kaynakları motor LPG'li fiyat artışının dolar seyrine göre belli olacağını açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın toplantısı sonrası dolar-TL kuru 10 TL civarlarında ya da altında kapanış yapması halinde motorunda zam beklentisi ertelenebilir. Buna karşın kur 10,30 TL üstü kapanış yapması halinde ürün fiyatının düşmesi durumunda motorine de 33 ile 46 kuruş arasında zam yapılabileceği öngörülüyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.