AramaArama
Gıda Hattı

Beneo'dan Temiz Etiketli pirinç nişastası!

9 Mayıs 2016, 15:06
Paylaş
Beneo'dan Temiz Etiketli pirinç nişastası!

Dünyanın önde gelen fonksiyonel gıda bileşenleri üreticilerinden BENEO, Fi Istanbul 2016 Gıda Bileşenleri Fuarı’nda bu yıl, dünya çapında doğal ve temiz etiket statüsüne layık görülen, yüksek performanslı ilk pirinç nişastası Remypure’u tanıttı.

fi-istanbul-beneo-gidahatti

Remypure, üreticilerin, tüketicilerinin artan temiz etiketli ve doğal ürün taleplerine cevap verebilecek ürünler yaratmalarına yardımcı olacak. BENEO-Remy Ticaret Direktörü Marc-Etienne Denis, konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:

“Avrupa’da tüketicilerin yüzde 71’i doğal ürünlerin daha iyi olduğunu düşünüyor, temiz etiket ve doğal beyanlar, gıda ürünlerinin, üretiminden daha önemli hale geliyor. Bizler de dünya çapında, özellikle zorlu üretim koşulları gerektiren süreçlerde müşterilerimizin, tüketicilerinin artan doğal ve temiz etiketli içerikler üretmelerini sağlayacak olan yüksek performanslı pirinç nişastası Remypure’u sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Fonksiyonel doğal pirinç nişastası BENEO Remypure, işlem sırasında yüksek stabilite gösterirken, düşük pH, yüksek ısı ve yüksek kayma gibi zorlu üretim koşullarında kullanımda verimlilik sağlıyor. Bu nedenle zorlu koşullarda üretilen soslar, kavanoz bebek mamaları, sütlü tatlılar ve meyvelerde kullanımı oldukça uygun olan Remypure’un tamamen doğal yeni termal üretim süreci sayesinde fonksiyonel doğal pirinç nişastası, hiçbir kimyasal madde kullanmadan, kimyasal değişime uğramış gıda nişastalarına yakın performans seviyelerine ulaşabiliyor.

beneo-remypure-gidahatti

Saf bir tada sahip olan Remypure, ürünlerin raf ömrü stabilitesini arttırırken, doku kalitesini yükseltiyor. Müşterilerin taleplerine yönelik, kremamsı veya yumuşak gibi farklı şekiller bulmak mümkün. BENEO’nun geliştirdiği bu yeni ürün sayesinde, gıda üreticileri, kıvam arttırımında hassas ve zorlu üretim koşullarına uygun, çok yönlü ve temiz etiketli pirinç nişastasına ulaşabiliyor.

beneo-fi-istanbul-stant-gidahatti

Hindiba kökü, şeker pancarı, pirinç ve buğdaydan elde edilen fonksiyonel bileşenler sunan BENEO, bir ürünün besinsel ve teknolojik özelliklerini geliştirmeye yardımcı oluyor. BENEO bileşenleriyle elde edilen en önemli besinsel faydaları; ‘daha az yağ’, ‘daha az şeker’, ‘daha az kalori’, ‘lif ilavesi’, ‘glütensiz’ olanakları, ayrıca enerji yönetimi, sindirim, kemik ve diş sağlığının yanı sıra süt ürünü alternatifleri.

Şirket, beslenme bilimi ve regülasyon ile ilgili belirleyici görüşler sağlayan BENEO-Institute (BENEO-Enstitüsü) ve uygulama teknolojisi konusunda danışmanlık sağlayan  BENEO-Technology Center (BENEO Teknoloji Merkezi) ile müşterilerini daha dengeli ve sağlıklı yiyecek ürünleri geliştirebilmeleri için aktif olarak destekliyor.

Südzucker Grubu’nun bir bölümü olan BENEO, yaklaşık 900 kişiye istihdam sağlıyor ve Belçika, Şili, Almanya ve İtalya’da üretim birimleri bulunuyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.