AramaArama
Gıda Hattı

BENEO Yönetim Kurulu’na yeni üye

14 Eylül 2015, 13:54
Paylaş
BENEO Yönetim Kurulu’na yeni üye

Dünyanın önde gelen fonksiyonel bileşen üreticilerinden BENEO GmbH’in Yönetim Kurulu üyeliğine Andreas Herber atandı.

Herber yönetim kurulundaki bu görevini, Matthias Moser’ın bu yılın başında kendini farklı alanlarda da geliştirmek için şirketten ayrılmasını takiben üstlendi.

Üretim ve operasyonun yanı sıra BENEO-Institute ve BENEO-Technology Center’da yeni iş geliştirme, beslenme bilimi, yasal düzenlemeler ve gıda uygulamalarının da yönetimini üstlenecek olan Herber, aynı zamanda kurumsal iletişim, İK ve BT departmanlarından da sorumlu olacak.

BENEO’nun ana şirketi olan Südzucker Group’a 1998 yılında katılan Herber, önceki pozisyonunda Südzucker kurumsal gelişim bölümü başkanı olarak stratejik planlama, birleşmeler ve satın almalar ile yatırımların yönetiminden sorumluydu.

BENEO’nun şirket olarak gelişimini yıllardır büyük ilgiyle izlemiş biri olarak BENEO yönetim kuruluna dahil edilmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirten BENEO GmbH Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Herber, “Beslenme ve sağlığı buluşturmak kadar güçlü ve ileri görüşlü bir misyonu üstlenmiş olmak heyecan verici. BENEO’nun sürdürülebilir, uzun süreli büyümesinin devam edeceğine inanıyorum. Çünkü şirketin temeli, bilimsel olarak kanıtlanmış faydalar ile pazarda fark yaratan üstün bilgi birikimi üzerine kurulu” ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.