Gıda Hattı

Bekçi alımı sınavı ne zaman yapılacak? 2022 PA bekçilik sınavı giriş belgesi yayınlandı mı?

2 Haziran 2022, 11:31
Paylaş
Bekçi alımı sınavı ne zaman yapılacak? 2022 PA bekçilik sınavı giriş belgesi yayınlandı mı?
Bekçilik yazılı sınavı için geri sayım başladı. 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında, adaylar şahsen müracaatlarını yaparak ön sağlık kontrolünden geçmesinin ardından, 2022 bekçilik yazılı sınavına katılım sağlayacaklar. Peki, Bekçi alımı sınavı ne zaman yapılacak? 2022 PA bekçilik sınavı giriş belgesi yayınlandı mı? Detaylar haberimizde...

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleşecek olan bekçilik alımında, ön sağlık kontrolü ve şahsen müracaatların alınmaya başlandığı bildirilmişti. Sonraki süreçte yapılan değerlendirme sonrası sonuçları olumlu olan adaylar, bekçilik yazılı sınavına katılım sağlayacaklar. Kılavuzda yer alan bilgiye göre bekçilik sınav giriş belgeleri 8 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak. Yazılı sınav ise 17 Temmuz'da yapılacak.

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?

2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı 17 Temmuz 2022 Pazar günü saat 10.00’da Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas il merkezlerinde yapılacaktır.

  • Bekçilik sınav giriş belgeleri 8 Temmuz 2022 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Sınav giriş belgesi e devlet üzerinden aday T.C kimlik no ile sorgulanacak.
  • Haberle ilgili daha fazlası:

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.