Gıda Hattı

Becel'den Herkese Kalbini Sev Çağrısı

13 Ocak 2008, 22:19
Paylaş

Becel, kalp hastalığı konusunda toplumu harekete geçirmek amacıyla Kalbini Sev kampanyasını başlattı. Becel, dünyadaki bir numaralı sağlık sorunu olan kalp hastalığı konusunda toplumu harekete geçirmek amacıyla Becel Kalbini Sev kampanyasını başlattı. Kalp sağlığını korumaya ve iyileştirmeye yönelik değişiklikleri yapmak için ilham kaynağı olmayı, güç ve destek vermeyi amaçlayan kampanya, 8 Ocak 2008 tarihinde Feriye Lokantası’nda gerçekleştirilen medya toplantısıyla duyuruldu

Unilever Gıdadan Sorumlu Pazarlama Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin ve Becel Ürün Müdürü Banu Salor Duyuldu’nun ev sahipliği yaptığı medya toplantısına Demet Akbağ ve Medica İleri Tanı Merkezi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Haşmet Pamuk da katıldı.

Becel’den Global Çağrı: Kalbini Sev!

Unilever’in kalp sağlığı markası Becel, Kalbini Sev kampanyasıyla herkesi kalbini sevmeye çağırıyor. Kalp ve damar hastalıklarının dünyadaki ölümlerin birinci nedeni olmasına karşın yeterince önemsenmediğini vurgulayan Becel yetkilileri konuya çarpıcı rakamlarla dikkat çekti. Medya toplantısında Kalbini Sev kampanyası ile ilgili bilgi veren Unilever Gıdadan Sorumlu Pazarlama Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, kampanya ile ilgili hedeflerini şöyle anlattı: “Becel, kalp sağlığı konusuna büyük önem veriyor ve dünyadaki kalpleri daha sağlıklı hale getirmek için çalışıyor. Kalbini Sev kampanyasıyla dünyadaki ve Türkiye’deki ölümlerin bir numaralı nedeni olan kalp hastalığına karşı dünyadaki herkese “Kalbini Sev” çağrısında bulunuyoruz. Kampanyamız aracılığıyla, kalp ve damar hastalıklarına dikkat çekmeyi ve riskleri azaltmak üzere harekete geçme konusunda herkesi motive etmeyi amaçlıyoruz.”

Kalp yaşını bul, kalp hastalığı riskini öğren

Becel Kalbini Sev kampanyasının öne çıkan özelliği, kalp yaşı hesaplama yöntemi. Internet üzerinden www.kalpyasi.com adresine girenler, buradaki ankete katılarak kalp yaşlarını öğrenebiliyor, biyolojik yaşlarına kıyasla kalp yaşlarını bularak kalp hastalığı riskini görebiliyor. ‘Kalp yaşı hesaplama yöntemi’nin, insanların bireysel risk faktörlerini, kalp ve damar hastalığı bakımından değerlendirmelerine olanak tanıdığını belirten Becel Ürün Müdürü Banu Salor Duyuldu sözlerine şöyle devam etti: “Sağlıklı şekilde yaşlanmak, kalbimize özen göstermemize bağlı. Sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturabilmek için asla çok erken ya da çok geç değildir. İlk atılması gereken adım ise kalbimizin kaç yaşında olduğunu bulmaktır. Kalp yaşı kavramı da kalplerinin sağlığını korumaları için insanlara güç veren bir motivasyon aracı olarak tasarlanmıştır.”

Medica İleri Tanı Merkezi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Haşmet Pamuk kalp yaşı hesaplama yönteminin dünyaca ünlü Framingham Enstitüsü kalp ve damar hastalıkları risk fonksiyonlarının Boston Üniversitesi araştırmacıları tarafından uyarlanmış halini esas aldığını belirtti. Kampanya elçisi Demet Akbağ, medya toplantısında ‘kalp yaşı’nı açıkladı ve kalp sağlığı konusunda gösterilmesi gereken hassasiyete dikkat çekti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.