Gıda Hattı

Bebek maması pazarında önemli satın alma!

26 Şubat 2021, 13:09
Paylaş
Bebek maması pazarında önemli satın alma!

Türkiye’de Hero Baby markasıyla faaliyet gösteren İsviçreli Hero Group, Kanada’nın lider organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet'yi satın aldığını açıkladı.

Dünya üzerinde üretim gerçekleştirdiği 8 ülkeden biri Hero Baby Türkiye olan İsviçreli Hero Group, lokal pazardaki yeni satın alımlarıyla küresel ayak izini genişletiyor.

2021 yılına Kanadalı Baby Gourmet’i satın alarak başladı

Geçtiğimiz yıllarda dünyanın önde gelen Alman organik bebek maması üreticisi Freche Freunde’yi satın alan şirket, 2021 Ocak ayında Kanada’nın lider organik bebek maması markası olan Baby Gourmet’ye rotasını çevirdi.

Jennifer Carlson ve Jill Vos tarafından 2005 yılında kurulan marka, 2010 yılında ise organik bebek maması ürünleriyle pazara girerek, tahıl ve bitki bazlı atıştırmalıklarla yelpazesini genişletti. İki yıl gibi kısa bir süre içerisinde Kanada’da lider bebek maması üreticisi olan marka, Hero Group ile sektördeki yolculuğuna devam kararı aldı. Baby Gourmet, 2014 yılında ise ABD genelinde Slammers Snacks markası altında ürünlerini piyasaya sürmüştü.

Bebek maması pazarında büyümeyi hedefliyor

Hero Group CEO'su Rob Versloot, konuyla ilgili olarak, “Baby Gourmet'nin satın alınmasını olumlu bir şekilde sonuçlandırmanın yanı sıra markanın kurucularıyla bu başarı hikayesini, stratejik bir ortaklık modelinde sürdüreceğimiz için son derece mutluyuz. Bu yeni birleşme ‘Doğanın iyiliğini koruma’ misyonumuza mükemmel bir şekilde uyuyor ve en büyük kategorimiz olan bebek maması pazarında ayak izimizi daha da genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

Baby Gourment’in kurucu ortağı Jennifer Carlson ise “15 yıl boyunca Kanada'nın önde gelen organik bebek maması markası olarak bir sonraki büyüme aşamamızı başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Hero Group ile ortak değerlerimiz doğrultusunda büyümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.