AramaArama
Gıda Hattı

Bebek beslenmesi sektörüne “Evolvia” markası ile girdi

12 Mart 2015, 16:45
Paylaş
Bebek beslenmesi sektörüne “Evolvia” markası ile girdi

Sanset Gıda ile Tadelle, Sarelle, L’era Fresca, Sagra, Gol, Pernigotti ve Zumosol markalarıyla gıda sektöründe, Sanovel ilaç ile de ilaç sektöründe faaliyet gösteren Toksöz Grup, Montero Gıda ile bebek beslenmesi sektörüne adım attı. Şirketin bu alandaki ilk ürünü, İspanya’da geliştirilen Evolvia oldu.

Sanset Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Eren Şengezer ile Montero Pazarlama ve Satış Müdürü Dr. Hakan Öztekin, düzenlenen toplantıda, Toksöz Grup ve bebek beslenmesi sektöründe faaliyet gösterecekleri Montero şirketinin hedefleri ve bebek beslenmesi alanında ilk ürünü olan Evolvia NutriPRO hakkında bilgi verdi.

Son yatırımlarla birlikte Toksöz Grup olarak 700 milyon avro büyüklüğüne ulaştıklarını belirten Sanset Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Eren Şengezer, “Her sene aşağı yukarı yüzde 30, yüzde 40 büyüme hedefiyle ilerliyoruz. Gıda sektöründeki büyümemizin etkisi ile bu alandaki yatırımlarımız sürecek. Yeni yatırımlarımızla global bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.

Montero Gıda ile bebekler ve anneleri için, sağlıklı yaşam süreçlerine yardımcı olan yüksek kaliteli besin ve destek ürünleri sunmayı hedeflediklerini vurgulayan Montero Pazarlama ve Satış Müdürü Dr. Hakan Öztekin ise bebek beslenmesindeki ilk ürünleri olan Evolvia NutriPRO®’yu piyasa sunduklarını söyledi. Öztekin, şunları kaydetti:

“Toksöz Grup olarak bebek beslenmesi sektörüne girmenin heyecanı içerisindeyiz. Montero Gıda ile öncelikli hedefimiz, bilimsel araştırma ve inovatif çözümler ile bebek ve annelerin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri geliştirmek. Yüzde 100 bir Türk markası olan Evolvia NutriPRO®'nun üretimini, stratejik ortağımız Ordesa ile beraber yapıyoruz. Ürünümüzün bütün gelişim süreci, İspanya’da 70 yılın üzerinde deneyime sahip Ordesa Laboratuvarlarında tamamlandı. Evolvia NutriPRO®, anne sütünün yokluğunda veya eksikliğinde anne sütüne takviye olarak kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Doğumdan itibaren 6. aya kadar Bebek Sütü,  6. aydan itibaren Devam Sütü ve 12. aydan itibaren katı gıdalara ek olarak kullanılan Devam Sütü olmak üzere 3 farklı ürünümüz, eczanelerde, yerel ve ulusal zincir mağazalarda satışa sunulmaktadır.

Bebek beslenmesi sektörüne yatırımlarımız, önümüzdeki dönemde devam edecek. Bebek beslenmesi dışında gebelik ve emzirme dönemlerinde, anne ve bebeklerin sağlıklı yaşam süreçlerini desteklemeyi amaçlayan yeni ürünlerimizi, Montero Gıda güvencesiyle tüketicilerimize sunacağız. Bununla birlikte prematüre bebekler ve bazı tıbbi ihtiyaçları olan bebekler için formüle edilmiş bebek mamaları ile tahıllı kaşık mamalarını da Evolvia’nın ürün portföyüne ekleyeceğiz. Bebek beslenmesi pazarında yaptığımız yatırımlarla büyümeyi, Türkiye pazarında belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra da Toksöz Grubu’nun faaliyet gösterdiği  ülkelere açılmayı istiyoruz.”

Toplantıda Toksöz Grubu’nun büyümesi ile ilgili soruları yanıtlayan Toksöz Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz, “Tüm dünyada FMCG pazarına bakıldığında ağırlıklı olarak şirketler gıda alanından gelerek yatırımları ve ürünleri pazara çıkarıyor. Biz ilaç kökenli bir aileyiz. Gıdaya girmek, 2007 yılında TMSF’den  Tadelle, Sarelle, Sagra ve Gol markalarını satın almamızla başladı. Gıda alanında yaptığımız satın almalar öncesi toplam ciromuzdaki gıdanın payı yüzde 18’lik kısmı oluştururken bu sene 700 milyon avronun içerisinde gıdanın payı yüzde 40’ı bulacak. 2015’te toplam portföyün yüzde 40-45’i gıdadan gelecek, geri kalan pay ilaç olarak devam ediyor.” dedi.

Bebek beslenmesi ürünlerinin çok hassas ürünler olduğunun altını çizen Toksöz, “Bu sektöre iyi bir formülle girmek ve ekstra özel bir formül geliştirmek istedik. Yatırım planımızı Türkiye için yaptık ama Evolvia’nın pazardaki gelişimine göre iş planlarımızı daha kapsamlı bir hale getirebiliriz. Bu firmayla ortaklık yapabileceğimiz gibi bu formülü Türkiye’de üretmek üzere gerekli yatırıma da girebiliriz. Çevre ülkelerde hedeflerimiz arasında yer alıyor.” diye konuştu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.