AramaArama
Gıda Hattı

Batı Karadeniz'deki sel felaketinde can kayıpları tırmanışta!

14 Ağustos 2021, 13:47
Paylaş
Batı Karadeniz'deki sel felaketinde can kayıpları tırmanışta!
Kastamonu, Sinop ve Bartın’da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı, 44’e yükseldi.

Batı Karadeniz illeri Kastamonu, Sinop ve Bartın’da yaşanan sel felaketinde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, hayatını kaybedenlerin sayısı 44’e yükseldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 11 Ağustos’ta Batı Karadeniz bölgesinde başlayan aşırı yağışlar sonucunda Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta yaşanan sel ve su baskınlarına ilişkin son durumu, saat 12.45 itibariyle açıkladı.

Selde hayatını kaybedenlerin sayısı 44’e çıktı

Yaşanan sel nedeniyle Kastamonu’da 36, Sinop’ta 7 ve Bartın’da 1 vatandaşın hayatını kaybettiği belirten açıklamada, 9 kişinin tedavilerine hastanelerde devam edildiği bildirildi.

Bartın’ın Ulus ilçesi Akörensöküler Köyü’nde kaybolan bir kişi arama çalışmaları devam ederken, Sinop Ayancık ve Kastamonu Bozkurt ilçelerinde de arama ve kurtarma ekipleri çalışmalarına devam ediyor.

Açıklamada, yapılan hava tahminlerine göre 4 Ağustos Cumartesi günü Batı Karadeniz kıyılarının hafif sağanak yağışlı olacağının tahmin edildiği; 12:00-15:00 saatleri arasında Bozkurt’ta ve Sinop’ta çok bulutlu, hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği kaydedildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.