Gıda Hattı

Başak Burcu Başak Burcu özellikleri | Başak Burcu Erkeği - Kadını

Son Güncelleme: 21 Eylül 2021 14:45
Paylaş

Başak Burcu özellikleri nedir? Başak burcu erkeği, Başak Burcu kadını özellikleri neler? Yükselen Burç Başak, burç uyumu, aşk, sağlık ve para.. İşte detaylar.

Tutulum üzerinde yer alan Başak Burcunun kimi temsil ettiği belli değildir. İşte zeka ve canlılık sembolü Başak Burcu 2021 ve Başak burcu özellikleri ve Başak Burcu uyumu.

Astroloji içide Virgo ya da Başak takımyıldızı, modern 88 takımyıldızdan biridir. Tutulum üzerinde yer alır.

Virgo adı Latince'de bakire anlamına gelir. Batısında Aslan, doğusunda Terazi takımyıldızları vardır. En parlak yıldızı Spica sayesinde gökyüzünde kolaylıkla bulunabilir.

Başak takımyıldızının kimi temsil ettiği belirsizdir; tarihte İsa'nın annesi Meryem'le (Bakire Meryem) olduğu kadar İştar, Isis, Kibele ve Athena gibi pek çok meşhur tanrıçayla da ilişkilendirilir. Bunun yanı sıra, Büyük Ayı ve Küçük Ayı takımyıldızlarıyla birlikte Başak Callisto efsanesinin kökenlerinin bir parçası (Callisto'nun kendisi ya da Hera'yı temsilen) olabilir. Başak esas olarak bahar aylarında yükselmeye başladığı için, ölüler diyarından çıkarak baharı getirdiğine inanılan Persephone'yi (ki bazı mitolojilerde, özellikle Eleusinian efsanelerinde, Demeter'in bir başka biçimi sayılır) temsil ettiğinden de sıklıkla bahsedilir.

Bir yoruma göre, bu takımyıldız tanrı Zeus ve tanrıça Themis'in bakire kızları Astraea'yı temsil eder. Astraea adalet tanrıçası olarak bilinir ve Başak takımyıldızı, adaletin terazisi Libra'nın yakınında bulunması sebebiyle bu tanrıçayla bağdaştırılır. İddiaya göre Astraea, insanoğlunun böylesine katı yürekli bir hale gelmesinin ardından bizar halde göklere geri dönmesine dek bir dönem dünyaya egemen olmuştur.

"<yoastmark

Başak Burcu Özellikleri

 • Yıldızı: Merkür. Zekâ ve canlılık temsilcisi
 • Grubu: Toprak. Negatif
 • Burcun Türü: Canlılık
 • Üstün Yeteneği: Disiplinli ve metodlu bir hayat
 • Özelliği: Dikkatli ve her şeyle ilgili olmak
 • Amacı: Başarı yolunda daima yükselmek
 • Emeli: Toplum içinde beğenilmek
 • Yenmesi gereken huyu: Çekingenlik, cesaretsizlik
 • Uğurlu günü: Çarşamba
 • Uğurlu sayınız: 0, 5,16, 888, 6848
 • Uğurlu taşı: Koyu mavi, safir ve zebercet
 • Uğurlu renkleri: Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi.
 • Uğurlu çiçekleri: Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği.
 • Uğurlu kokuları: Leylak, limon ve sardunya.
 • Uğurlu Müziği: Eski şarkılar.
 • Uygun olan eş: Boğa, Oğlak.

Başak Burcu özellikleri ve muhtemel sağlık sorunları

Karın bölgesi hastalıkları, karaciğer, pankreas, bağırsaklar, peritonit, apandisit, sinir sistemi hastalıkları, ayak hastalıkları.

Başak Burcu özellikleri başarılı olacağınız meslekler

Çeşitli ilim alanlan, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, postacı, muhasebeci.

Başak Burcu özellikleri 2021: İşte Başak Burcu özellikleri

Başak burcunda doğanlar mantıklıdırlar. Duygusallıktan ziyade entellektüel ve pratiktirler. Kendini ve ilişkide bulunduğu kimseleri analiz ederler. Dünyayı aynen bir çocuk gibi görürler. Herşeyi olması gereken yere oturtmaya çalışırlar. Değerlendirmelerde adildirler. Değerleri görür ve hakları neyse verirler.

Pek az över ve aşkı da aşırı methetmezler. Yardımcı ve yapıcı olmayı isterler.

Başak burcunda doğanlar için zor bir iş yoktur. Çok fazla çalışırlar; bunun sonucu olarak da başarı kazanırlar. Çevresindekilere yardımı severlerler. Yaptıkları iş hakkında alacakları sonuçtan daha fazla kafa yorarlar. Görevlerinin esiri, detaylarının da kurbanıdırlar. Başak Burcu ne kendilerini, ne de başkalarını aldatmazlar Çok çabuk hiddetlenmezler. Üstlendikleri işi başarıyla yaparlar.

Kadınlar iyi bir ev kadını, erkekler de iyi bir baba olurlar. Evlilikleri, genellikle başarılı olur; ancak çok genç yaşta evlenir.t leri daha iyi olur. Evlilik hayatında ise, kendi fikirlerini sevdikleri kışnr empoze etmekten kaçınmalıdırlar. Genellikle sıhhatlidirler. Güçlerini topraktan alırlar. Onlar için en büyük tehlike aşırı çalışmaktır.

Başak Burcu Erkeği özellikleri

Başak burcu erkeği için kadın, klasik bir arkadaş ve düşüncelerini söylemekten çekinmeyen biri olmalıdır.

İnatçı ve sabit fikirlilikleriyle bilinen başak burcu erkekleri, fazla detaycı olmakla beraber detaycılıkları yüzünden asıl meseleden tamamen uzaklaşabilirler. Akıllı ve pratik düşünebilme özelliği bulunan başak burcu erkeklerinin diğer bir ortak özellikleri de hazır cevap olabilmeleridir.

Başak erkekleri oldukça titizdir. Hatta o kadar ki titizlikleri takıntı derecesinde insanları rahatsız edebilecek bir düzeydedir. Hayatlarının düzen içerinde bulunmasını amaçlayan başaklar için kirli kıyafetler bile sinirlenmelerine neden olabilir.

Sevecen ve hoş bir mizaca sahip başak burcu erkeklerinin ortak özelliklerinden biri de herkes tarafından ideal tip olarak belirlenmeleridir. İnsanlarla zaman zaman tartışma içerisine girebilirler . Göze hoş gelmeyen ve yanlış gördüğü durumları çekinmeden eleştirebilirler. İnsanları kırabilirler ama bunun farkında olmazlar.

Başak Burcu Kadını özellikleri

Başak burcu kadını için her erkek, çözülmesi gereken bir vakadır. Onunla bir ilişki düşünüyorsanız şayet, kendinizi hemen ele vermeyin.

Başak burcu kadınları genel olarak sorunluluk farkındalığına sahip, hırslı ve pes etmek nedir bilmezler. Detaycı kişiliklerinin yanı sıra araştırmacı ve titizlerdir. Hassas bir yapıya sahip olan başak burcu kadınları çabuk kırılan, nazik insanlardır. Başak burcu kadınları ev ve aile ortamına bağlılıklarıyla bilinirler. Mizah seviyeleri yüksektir. Merhamet ve adalet sahibidirler.

Çalışmayı severler ve çalışma konusunda hiç şikayet etmezler. Azimli yönleri onlarda takdir edilme isteği uyandırır. Başarı için durmadan çabalarlar. Hayatlarını kontrol altında tutmak onlar için önemlidir.

Başak burcu kadınlarının diğer bir özelliği de alıngan olmalarıdır. En ufak bir olumsuzlukta bile üzülebilen başak kadınları, kırıldıkları kişiyi kolay kolay affedemez. Kin tutmazlar ama süründürürler.

Başak Burcu özellikleri ve Aşk Hayatı

Başak burcu insanları iyi ve etkili konuşma yeteneğine sahip insanları sever. Başaklar iletişim kurmayı seven tiplerdir. Etrafında zeki, entellektüel ve sakin insanların olmasını tercih ederler.

Başak Burcu özellikleri Cinsellik

Başak burcu insanları ulaşılması kolay bir mutluluğun özlemini çekerler. Aşırı tutku ve maceralı aşklardan korkarlar. Onlar için aşk demek evlilik ve güvenli bir yaşantı demektir.

Başak Burcu özellikleri ve İş Hayatı

Güvenilir başak burcu insanları aynı zamanda çalışkan bir ortak olurlar. Biraz çekingendirler, kendilerine ait vazgeçilmez belirli kuralları vardır ve işlerini ön planda tutarlar.

Başak Burcu özellikleri ve Sağlık

Başak burcu insanı vücutta sinir sistemini ve barsakları yönetir. Başak insanları da yengeçler gibi mide hastalıklarına yatkın olduklarından, yediklerine özen göstermeli ve dengeli beslenmelidirler.

Şekerlemeler deyince akla gelen ilk burç olan başak burcu için çikolata vazgeçilmezleridir. Abur cuburu en fazla tüketen burçlardan biridir. Ancak bu yiyeceklerden uzak durmalısınız çünkü kalbiniz için tehlikeli olabilir. Tuz, buğday, çavdar ve yağsız sığır – kuzu eti, peynir, zeytin, portakal, limon, kavun, elma, armut sizin ideal yiyecekleriniz olabilir.

Sayılan sağlıklı besinleri tükettiğiniz takdirde doğal bir bakıma da girmiş oluyorsunuz. Bu yiyecekler sayesinde cildiniz parlak ve ışıltılı bir hale gelecektir. Özellikle elma tüketmeniz en çok faydası dokunabilecek besindir.

Yükselen Burç Başak

Yükseleni başak burcu olanlar için ne kadar düzenli ve tertipli birisi diye düşünürler. Başak demek temizlik ,düzen ve kurallara uyum demektir. Bazen bu konu onlar için hastalık durumundadır. Başak insanı detaycıdır. Başkalarının üzerinde bile durmadığı konuları onlar ayrıntılarıyla incelerler.

Yükselen başak burcu çoğu zaman ise anlamsız ayrıntılar içinde kaybolabilir.

Onlardan ufak bir bilgi istendiğinde, sayfalar dolusu ayrıntı vermeye kalkarlar. Bu nedenle detaylarla boğuşmaktan asıl size gerekli olan ana konuları gözden kaçırabilirler. Hayattaki hedefleri mükemmeli yakalamaktır. Yaşamda inceleyici, araştırmacı ve düzenli oldukları kadar bıkmadan ve yorulmadan da çalışan kişilerdir. Ömür biter ama iş bitmez onlar için. İşten kaçmazlar ve hizmet etmeyi severler.

Yükselen başak burcu insanlarının detaycılıkları nedeniyle kısa süreli işleri bile uzun zamana yaymaları başka insanları kızdırma derecesine getirebilir. Sessiz ve derinden giderek hedefe ulaşmakta kendi yöntemlerini kullanmakta ısrar ederler. Konuşkandırlar, bazı zamanlar gereksiz şeyleri de konuşmakta ısrar edebilirler.

Eleştiri ve ortamı komikleştirmek için yaptıkları çabalar sırasında yersiz ve kırıcı durumlar yaratabilirler. Eleştirici yönleri çok fazladır. Başkalarını oldukça fazla eleştiren başak yükselenleri, kendilerinin eleştirilmesine ise tahammül edemezler. Başları bir konu hakkında sıkıştığında bunu başka birinin üzerine yıkma çabası içine girerler ve bu durumda da duygularını saklamayı iyi becerirler.

Çok evhamlıdırlar ve büyük korkuları vardır.

Hastalık hastası tutumları gözle görülür derecededir. Bu da titiz olmalarından kaynaklanır. Birisi ile el sıkışınca hemen ellerini yıkamak isterler. Çevrelerinde ilaç kutuları ve temizlik malzemeleri göze çarpar. Tutumlu, sakıngan ve dikkatlilerdir.

Yükselen başaklar hesap konusunda ustadırlar ve onları kimse kolayca kandıramaz. Kendilerini ekonomik yönden güvenceye almak son derece önem teşkil eder. Mantıklarıyla hareket ederler ve elde edemeyecekleri şeylerin peşinden koşmazlar. Dostlarına yardım etmeyi severler.

Giyim konusunda da son derece titiz davranırlar. Giydiğini kendine yakıştırmasını beceren insanlardır. Evlilik konusunda çabuk karar veremezler. Bekar bile kalabilirsiniz. Çünkü aradığınız mükemmel eşi bulmak onlar için bir hayli zordur! Başaklar evlenince mükemmel bir eş olurlar. Başak yükselen insana kısa boy verir.

Genellikle ince bedenlidirler. Yüzü ve alnı yuvarlakça ve gözleri koyu, soluk benizli ve saçları göz rengine uygun tipleridir. Vücutları pek biçimli değildir ancak, inceliği sayesinde zarif, hatta çekici görünebilirler. Düzgün bir burun ve inci gibi dişleri vardır. Güler yüzlü ve hareketli görüşleriyle dikkat çekerler.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.