Gıda Hattı

Barış Manço ile Adam Olacak Çocuk nostaljisi

29 Ocak 2016, 12:58
Paylaş
Barış Manço ile Adam Olacak Çocuk nostaljisi

Türk pop müziğinin efsanelerinden Barış Manço, “Erkmen Sağlam’ın Objektifinden Barış Manço ile 7’den 77’ye Fotoğrafları Sergisi” ile anılacak. Sergi ilk olarak Ankara Next Level’da açılacak.

baris-manco-sergi-gidahattiBarış Manço ile 7’den 77’ye Programı; 1988 yılında başlayan 1997 yılında sonlanan ama hiç eskimeyen ve 28 sene sonra bugün hala hafta sonları TRT’de tekrarları izlenen Türk televizyon yayıncılığında efsane bir program.

Süreç içinde 140 farklı ülkeyi dolaşarak Ekvator’dan Kutuplara yaklaşık 800 bin km'den fazla yol giden, Türkiye’yi ve dünyayı karış karış gezerek, Türk Kültürünü dünya kültürü ile buluşturan, dünya kültürlerini ve dünyanın neresinde ne yaşanıyorsa Türkiye’ye tanıtan programın, başka bir örneği daha yok.

Bu efsane TV programının yayına girişinin 25’inci yılı nedeniyle programın yapımcısı ve yönetmeni Erkmen Sağlam, dünyanın dört bir yanında çektiği fotoğraflarla ilk olarak “Milli Saraylar Müzesi Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde” bir sergi açmıştı. 7’den 77’ye ekibi bu kez, Deepart organizasyonu ile Barış Manço ile 7'den 77'ye Fotoğrafları Sergisini ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında sergilemeye başlıyor.

Alt yazılı fotoğraflarıyla belgesel nitelikli "Erkmen Sağlam'ın Objektifinden Barış Manço ile 7'den 77'ye Fotoğrafları Sergisi" yurt içinde ve yurt dışında ülkemiz kültürünün tanıtımına katkı sağlamayı sürdürecek.

Türk pop müziğine damga vurmuş isimlerden Barış Manço’nun anılacağı adeta bir turne niteliğindeki sergiler zincirinin ilk durağı Ankara Next Level Alışveriş merkezi olacak.

baris-manco-yerli-gidahatti30 Ocak saat 16.00’da açılacak sergi, 15 Şubat’a kadar Next Level ziyaretçileri ile buluşacak.

Kültür sanat alanında birçok projede dikkat çeken TRT Ankara radyosu ile tanıdığımız İzzet Öz’ün sunumu ile başlayacak açılış programında, 7’den 77’ye görüntüleri davetliler ile paylaşılacak. Mançoloji albümünün aranjörü Eser Taşkıran yönetiminde 24 Ayar eşliğinde 7’den 77’ye şarkılarıyla Meltem Taşkıran konser verecek. Mine Abla’nın piyanosu eşliğinde “Adam Olacak Çocuk” nostaljisinin tekrar yaşatılacağı etkinlikte çocuklar şarkılar söyleyerek yarışacak.

Sergide, Barış Manço’nun Kuzey Kutbuna uzanan yolculuğundan Borneo Adası seyahatine kadar birçok fotoğrafı yer alıyor. Son “Kuru Kafa Avcısı” ile tanışan Barış Manço’nun ilginç fotoğraflarının yer aldığı “Barış Manço ile 7’den 77’ye fotoğrafları Sergisi” ile usta sanatçı aramızdan ayrılışının 17. yılında Next Level’da anılacak.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.