Gıda Hattı

Banu Küçükpolat kimdir? Banu Küçükpolat hayatı

1 Ekim 2021, 14:37
Paylaş
Banu Küçükpolat kimdir? Banu Küçükpolat hayatı
Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Banu Küçükpolat İstanbul'da anesteziyoloji ve reanimasyon alanında ihtisasını gerçekleştirdi. Bahçeşehir'de özel bir muayenehanede hizmet veriyor. Seda Sayan'ın programında dansıyla gündeme oturan Banu Küçükpolat tartışma konusu haline geldi.

Deneyimli doktor hakkında inceleme başlatılmasını talep eden Türk Tabipler Birliği, disiplin işlemleri yönünden değerlendirilmesi ve sonucundan tarafımıza ve ilgililere bilgi verilmesi bekleniyor açıklamasıyla duyurdu.

Banu Küçükpolat biyografi

Banu Küçükpolat, Fulya Soybaş’a açıklamada bulundu. Hakkında inceleme başlatılmasına ilişkin şöyle konuştu. “Bir göbek attım gündem değişti. İnan çok şaşkınım daha önce böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım. Linç ettiler beni. İnsanlar ne kadar da acımasız yazılanları okusan aklın durur programa davet edildim. Gittim soruları cevapladım. Yayın biterken de kapanışı beraber yapalım bir an Seda Hanımlar roman havası oynadık. Vay bir doktor nasıl oynarmış? Nereyi açsam hakkımda konuşuluyor. Övenler de var ama linç ediliyorum. Anlayamıyorum ki hasta masada mı kalmış, bir zarar mı görmüş? Bazı hekimler yazıyor özelden ayıp diye. Ruhumda var romanlık ne olmuş yani ben böyleyim. Üniversitede de böyleydim doktor oldum yine bu şekilde yaşıyorum. TikTok hesabım var aç bak orada da oynuyorum. Instagram'da da oynuyorum. Renkliyim hastam gelir asık surat onu da oynatırım. Trakyalı olmanın etkileri. Gülmeyi eğlenmeyi, oynamayı severiz. Hekimlik meslek etik kuralları dışında davranış olarak nitelendirilmiş. Ancak bundan kasıt ne? Göbek attım diye mi bilmiyorum? Kime zarar verdim? Hangi hastam çıktı demiş ki beni mağdur etti veya dolandırdı diye. Ben sıradan bir hekimim. Günün 2-3 saatinde hastalarıma ilgileniyorum hepsi bu. Hangi etik kuruluna çiğnemişim. Başından beri konuşmaları ile toplum sağlığını riske eden aşı karşıtı olan hekimlere dönüp bir bakın dedi.

Banu Küçükpolat hayatı

1979 İstanbul doğumlu olan Banu Küçükpolat aslen Edirneli. 2021 yılının sonlarına doğru gelirken 42 yaşına basan doktor Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aldı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi anesteziyoloji ve reanimasyon bölümünde tamamladı. 2006-2007 yıllarında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aile hekimi asistanlığı görevi ile görevlendirildi. 2008 yılında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalp damar cerrahi bölümünde asistan olarak çalıştı. 2014 yılında kalp ve damar cerrahisi uzmanlığına yükseldi ve Bahçelievler Devlet Hastanesi'nde 2 yıl uzman olarak doktorluk yaptı. 2016 yılında kendi muayenehanesini açtı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.