AramaArama
Gıda Hattı

Balık tutmayı öğreten kamp başlıyor!

17 Mayıs 2016, 12:12
Paylaş
Balık tutmayı öğreten kamp başlıyor!

“Balık yemeyi değil, balık tutmayı öğreten kamp” olarak nitelendirilen ve bu yıl Algida işbirliği ile “Buradan dijitale nasıl gideriz?” sloganıyla düzenlenen Algida UniChallenge+Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı için başvurular başladı.

Üniversitelerin ekonomi, işletme, iletişim bölümleri 3. ve 4. sınıflarında okuyan, yeni mezun olmuş öğrenciler dijitali, sektörün uzman isimleriyle iki haftalık Algida UniChallange+Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı’nda öğrenecek.unichallenge-gidahatti

‘Eğlenerek öğrenme’’ kavramıyla hazırlanan programda öğrenciler, dijitale nasıl gidileceğinin cevabını alacak. Katılımcılar eğitim süresince, dijital dünyayı daha yakından tanırken başarılı markaların öykülerini ajans ve reklamverenlerin ağzından dinleme şansı yakalayacaklar. 5’er kişilik gruplar halinde mentorlarıyla birlikte Algida’nın vereceği gerçek bir brief’le çözümler geliştirerek kendi projelerini üretecekler. Çeşitli eğlence aktivitelerinin olduğu program kapsamında katılımcılar balık tutmayı bile öğrenecek.

unichallenge-2015-ogrenci-gidahatti

İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen eğitim bu sene 20 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında yine Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle, Güney kampüsünde gerçekleşecek.

Algida UniChallenge+Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı son başvuru tarihi 6 Haziran

Dijitalin deneyimleneceği Algida UniChallenge+Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı için son başvuru tarihi 6 Haziran. 12 gün sürecek eğitim kampına katılan ekiplerden başarılı olanlar ödüllendirilecek. İlk 3'e giren ekip üyeleri 1 aylık staj imkânı elde edecek. Ayrıca birinci olan ekip üyeleri Pegasus'tan birer adet yurtiçi gidiş geliş uçak biletinin de sahibi olacak. Katılımcıların yemek ihtiyaçları Maxus Türkiye tarafından karşılanacak. Şehir dışından gelenler Boğaziçi Üniversitesi’nin yurtlarında kalabilecek.

Geçen seneki 50 katılımcıdan 34’ünün kamp sonrasında staj ve iş imkanı bulduğu eğitim, bu yıl da sektörün insan kaynağı açığına önemli bir destek oluşturacak.

unichallenge-2015-gidahatti

Geçen yıl Cornette işbirliği ile Temmuz ayında gerçekleştirilen kamp için Türkiye ve dünyanın seçkin üniversitelerinden 136 başvuru alınmış, başvuru formunda sorulan değerlendirme sorularına verdikleri yanıtlar doğrultusunda 50 asıl, 20 yedek katılımcı belirlenmişti. Cornetto UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı’na 23’ü İstanbul, 8’i İzmir, 5’i Ankara, 5’i Konya, 4’ü Eskişehir, 3’ü Kocaeli, 1’i Sivas ve 1’i ABD’den olmak üzere 50 öğrenci kabul edilmişti.

Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi için

iab-turkiye-gidahatti

43 ülkede faaliyet gösteren IAB (Interactive Advertising Bureau), tüm dünyada interaktif reklamcılığın gelişmesi, reklam yatırımlarından daha fazla pay alması için çalışıyor. Merkezi Amerika’da bulunan IAB’nin, Avrupa’daki ülke bazlı örgütlenmesi IAB Europe tarafından koordine ediliyor. IAB Türkiye, dijital endüstride reklam ve pazarlama alanlarında düzenleme yapmak üzere 23 sektör temsilcisi tarafından, 2007’de bir platform olarak kuruldu ve 2011 Temmuz ayında dernekleşme sürecini tamamladı. IAB Türkiye’nin şu an 194 üyesi bulunuyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.