Gıda Hattı

Balık Burcu Balık Burcu özellikleri: Balık Burcu Erkeği - Kadını 2021

Son Güncelleme: 21 Eylül 2021 14:47
Paylaş

Balık Burcu özellikleri nedir? Balık burcu erkeği, ve kadını özellikleri neler? Yükselen Burç Balık, aşk, sağlık ve para konularında tüm detaylar.

Astrolojide Pisces ya da Balıklar modern 88 takımyıldızdan biridir. Balık tutulum üzerinde yer alır. Balık Burcu Zodyağın son astrolojik burcudur. Balık Burcu uyumu ve diğer Burç Tarihleri    

Marcus Manilius'un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde Balık burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;

"Balık burcu insanları adından anlaşılacağı üzere deniz aşkı ile doludurlar. Hayatlarını denize adadıklarından insanların denizle irtibatını sağlayan gemi ya da dümen yapımı gibi bütün işlerde mahirdirler. Sayısız yeteneklerinden biri de seyrüseferdir ki bunu denizle gökleri birleştiren yıldızları kullanarak yaparlar. Öte yandan yeryüzünü dinlemeyi de iyi bilirler. Onun nehirlerinin, rüzgarlarının ve havasının ne dediğini anlarlar. Deniz savaşları iyi oldukları diğer bir alandır. Bu burçta doğanlar çok çocuk sahibi olurlar. Çocuklarına deniz sevgisi aşılamak için ne gerekiyorsa yaparlar. Arkadaş canlısıdırlar. Hareketlerinde çevik ve ataktırlar. Her an değişime hazır şekilde yaşarlar."

"<yoastmark

 Balık Burcu Özellikleri

 • Yıldızı: Neptün, hayalleri temsil eder
 • Grubu: Su, Negatif
 • Burcun Türü: Canlılık
 • Üstün Yeteneği: Başkalarına karşı şefkat
 • Emeli: Huzur
 • Amacı: Servete ve mutluluğa ulaşmak
 • Yenmesi gereken huyu: Kendi değerini küçümsemek
 • Uğurlu günü: Perşembe
 • Uğurlu sayı: 7, 11, 73, 354, 7299
 • Uğurlu taşı: Akvamaren
 • Uğurlu renkleri: Deniz mavisi, Türk yeşili, yeşil, gümüş rengi
 • Uğurlu çiçekleri: İnci çiçeği, zambak
 • Uğurlu kokuları: Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği
 • Uğurlu müziği: Huzur veren hafif müzik
 • Uygun eş: Boğa, Yengeç, Oğlak

Balık Burcunun muhtemel hastalıkları

Sindirim sistemi hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, romatizma, alkolizm.

Balık Burcunun başarılı olacağı meslekler

Asker, doktor, dişçi, kimyacı, demir-çelik işleri, endüstri mühendisliği, saatçi, yazar, gazeteci, hoca, devlet adamı, politikacı, güzel sanallar.

Balık Burcu genel özellikleri

Balık burcunda doğanlar, tabiatın güzelliklerini severler. Dürüsttürler ve sahtekârlıkla karşılaşacaklarını pek düşünmezler. Anlatılanlara tam bir güvenle inanırlar ve doğruluğundan başka bir şey düşünmezler. Aşın derecede cömerttirler. Balık burcunda doğanlar, başkalarına yardım etmek arzusuyla bazen gereğinden çok şey verirler. Şükran veya takdir beklemezler.
Fakat yaptıkları yardımlardan uzun uzun söz etmeyi severler. Yaradılış olarak dürüst ve açık kalplidirler ve gizlilikleri yoktur. Sorumluluk üstlenmeye daima hazırdırlar ve onlara genellikle güvenilebilir. Egoist değildirler. Bu özellikleri yüzünden kendilerinin önemsiz kişiler olduklarına inanırlar ve yer edinmek için hiç bir çaba göstermezler. Samimi dindardırlar. Kural ve kanunlara son derece uyarlar. Dertlerini biraz abartırlar.

Balık Burcu Erkeği özellikleri

Balık burcu erkeği özellikleri itibariyle vahşi bir çocuğu andıran kadınları severler. Onunla yaşarken para biriktirmeyi düşünmemelisiniz. Hayatın tadını çıkarmaya eğilimli tiplerden çok hoşlanır.

Balık Burcu Kadını özellikleri

Romantik balık burcu özellikleri itibariyle kadınını hafife alırsanız bu sizin içine düştüğünüz büyük bir hata olur. Bakmayın onun baygın bakışlarına ve nemli gözlerine, onların ardında her tür zorluğun üstesinden gelebilecek güçlü bir kadını yatar.

Balık Burcu Özellikleri ve Aşk Hayatı

Balık burcu insanını gördüğünüzde ondaki hareketler ve tavırlara büyülenirsiniz. Balık insanının yumuşak ve nazik bir tarzı vardır. Romantik balıklar rüya aleminde yaşarlar.

Balık Burcu Özellikleri ve Cinsellik

Balık burcu insanları aşkın karşısında eriyiverirler. Çok naif ve yumuşak ruhludurlar. Aşkta formaliteleri severler.

Balık Burcu Özellikleri ve İş Hayatı

Kendini geliştirmiş bir balık ortağınız varsa siz şanslısınız demektir. Burçlar kuşağında bu kadar sevimli, canayakın, hoşgörülü fakat aynı zamanda hayalperest, kolay etkilenen

Balık Burcu Özellikleri ve Sağlık

Balık Burcu özellikleriyle itibariyle, Balık burcu insanları vücutlarında ayakları yönetir. En çok rahatsız oldukları konu sıkan ayakkabılardır. Ayakkabı konusunda rahat olanları tercih ederler.

Yükselen Burç Balık özellikleri 

Günlük burç yorumları içinde yükselen burç balık özellikleri neler merak ediliyor? Balık yükseleni gizemli, romantik ve hayal dünyası oldukça zengin diğer insanların anlamakta güçlük çektikleri insanlardır. İki farklı yöne sahip olan balıklar, bir yönüyle sevgiye bağlı kıskanç ve kaygılı, diğer yönüyle ise mantık savaşı veren bir sağduyu çabası içindedir.

Yükselen balıklar sahip oldukları yaratıcı güçlerini kullandıklarında çok şey kazanabilirler. Ellerinden her iş gelebilen balıklardaki acıma, şefkat, merhamet ve yardım etme duyguları çok gelişmiştir. Muhtaç durumda olanlara yardım etme duygusu en gelişmiş yanlarıdır.

Eğer haritalarında onları zorlayan zarar görmüş işaretler varsa karamsar, gerçeklerden kaçan ve keyif verici maddelere bağımlı birisi olmaya aday demektir. Bazı yersiz korkuları nedeniyle hayatı kendilerine zindan edebiliyorlar. Onlardaki hayal dünyasının gücü pek az insanda vardır. Sezgileri son derece kuvvetlidir.

Olayları öncesinden sezebilir ve gelişmeleri algılayabilirler

Çok fazla arzuları ve idealleri vardır ama hayal dünyasının kapılarını kapatarak başarılı olabilirler. Başarılı olmakta hayalin büyük rolü vardır ama balıklarda bu farklı bir etki oluşturuyor.

Duygularını diğer insanlara oranla biraz daha yoğun yaşarlar. Bu nedenle hem aşkta hem de iş hayatında hayal kırıklığı yaşamaları olasıdır. Balık yükseleninin verdiği duygusallık kişiyi çabuk ağlayan ve çabuk gülen biri olarak çıkarır karşımıza. Balıklar hayal dünyalarını sanat üzerine kullandıkları zaman mutlaka başarılı olurlar.

Yaptıkları işi sadece para kazanmak için değil, o işten zevk almak için de yaparlar. İnsanların istek ve beklentilerini sezip ona göre hareket ederler. Arkadaşlıklar balıklar için son derece önemlidir. Girdikleri ortama neşe katmasını bilirler. Onlarsa garip şekilde bir çekicilik vardır. Güzel veya yakışıklı olmasalar da insanlara hoş görünmeyi başarırlar.

Etkili bakışlarıyla sözcüklerde anlatamadıklarını anlatırlar

İçlerinde o derece büyük bir sevgi taşırlar ki, bu sevgiyi verebilecek ve alacak birilerine ihtiyaç duyarlar. Geçimsiz insanları pek sevmezler, mümkünse uzak durmaya çalışırlar. Kavga, tartışma gibi şeyler onlara itici gelir.

Kendine olan acıma duygusu balık insanına kimi zamanlarda zarar verir. Mistik, felsefi ve doğa üstü konular ilginizi çeker. Hayal kurmak ile anlam kazanan bir soyut dünya içinde yaşamak isterler.

Gerçek dünyaya bir tül perdenin ardından bakarlar ve her şeyin anlam kazanmasını isterler. Onlar için hayatın en basit olayı bile anlam kazanınca güzel görünür. Yükselen Balık burcu orta boylarda olur.

Etine dolguncadır. Kol ve bacakları bedenine göre daha kısadır. Ten rengi soluk veya beyaza yakındır. Gözleri etkileyicidir ve her zaman mahmur bakar. Yaş ilerledikçe kilo alma ve şişmanlama riski vardır. Yükselen Balık burcu kadına çekicilik verir fakat erkek için böyle bir şey söz konusu değildir.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.