Gıda Hattı

Balık Burcu nasıl beslenmeli? Diyetisyen Neslihan Öztürk yanıtlıyor...

4 Ekim 2021, 01:00
Paylaş

Balık Burcu, bacaklardan ve mukoza dokusundan sorumludur.

Balıkların güzel bacakları, özellikle de güzel ayakları vardır ve dans etmeye eğilimlidirler.

Gurmedirler ve tarzları büyüleyicidir. Ancak narin vücut yapılarından dolayı sağlıkları oldukça zayıftır. Her mevsim soğuk algınlığı veya gribe sinüs sorunları ve vücudun dehidrasyonu eşlik eder.

Genellikle duyguları düşmanlarıdır, çünkü sinire dayalı birçok hastalığa neden olurlar. Balıklar genellikle nasırdan şikayetçidir.

Üst sınıf her şeyi severler, bu yüzden kendilerine yiyecek ve alkolle ödüllendirirler, ki bu kendi kendini tedavi etmek için en iyi yöntem değildir.

Balıklar harika görünmek için fazla bir şeye ihtiyaç duymazlar, minimum çaba ve doğru beslenmeyle daha da uzun yaşayacaklardır. Balıkların biyolojik hücre tuzu ferrum fosfat yani demirdir.

Balık Burcu nasıl beslenmeli? Şeftalinin faydaları nelerdir

Balık Burcu nasıl beslenmeli?

Balık Burcunun nasıl beslenmesi gerektiğini sorduğumuz Diyetisyen Neslihan Öztürk Aktepe, bu burdun özelliklerinden hareketle beslenmede dikkat edilmesi gerekenleri şöyle özetliyor:

Demir eksikliği, yüksek anemi ve dolaşım problemleri riski yaratır. Daha fazla kuzu eti, çilek, üzüm, şeftali, muz, kepekli ekmek ve tahıllar, ıspanak, deniz ürünleri, patates, kuru üzüm, limon, erik, kayısı yemelidirler.

Lezzetli ve sağlıklı besin önerileri

Mercimek, patlıcan, bal, tatlı patates ve armut.

Balık Burcu hangi besinlerden uzak durmalı?

Tuzdan kaçınmalıdırlar. Yenilen yiyeceklerden yeterli miktarda tuz alınabildiği için dışarıdan eklemek aşırı tüketime neden olur.

Kahveyi daha az tüketmeli, ancak diyetlerinden çıkarmamalıdırlar. Balıklar diğerlerine göre daha kolay etkilendikleri için alkol konusunda dikkatli olmalıdırlar.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.