Gıda Hattı

Baklavacıda gece yarısı operasyonu

14 Temmuz 2016, 17:05
Paylaş
Baklavacıda gece yarısı operasyonu

Türkiye’de 70, yurtdışında da üç şubesi ile baklava sektörünün önemli markalarından Faruk Güllüoğlu’nun,  Şirinevler’deki merkez şubesinde gece yarısı ‘tabela’ değişikliği yapıldı. Faruk Güllüoğlu ismi kaldırılarak yerine, 'Hasan Gültekin Gerçek Gaziantep Baklavası ' tabelası asıldı.

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, iki hafta kadar önce, baklava sektörünün önemli markalarından Faruk Güllüoğlu ile ilgili önemli bir gelişmenin yaşandığı ortaya çıktı. Faruk Güllüoğlu’nun merkez şubesi olarak bilinen Şirinevler’deki 5 katlı binada bir gece yarısı ‘tabela’ değişikliği yapıldı.

Faruk Güllüoğlu tabelaları gitti, yerine 'Hasan Gültekin' ismi geldi. Değişikliğin altında ise, franchise sözleşmesi olan firma ile yaşanan ‘kriz’in yer aldığı öğrenildi. Türkiye’de 70, yurtdışında da üç şubesi bulunan Faruk Güllüoğlu, baklava sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

hasan-gultekin-baklava-gidahatti

‘Kendisi üretip sattı’ iddiası

Faruk Güllüoğlu’nun en çok bilinen şubesi ise, yıllardır müşterilerine hizmet verdiği Şirinevler’deki 5 katlı bina. Edinilen bilgilere göre, bayramdan birkaç gün önce Faruk Güllüoğlu ile franchise sözleşmesi bulunan Lezzet Mağazacılık arasında yaşanan sorun doruk noktaya çıktı.

Şirinevler’deki şube ile birlikte 13 şube Lezzet Mağazacılık A.Ş’ye ait, ancak Faruk Güllüoğlu’nun franchise şubesi olarak hizmet veriyordu. Ancak iddiaya göre, bu şubelerde Faruk Güllüoğlu’nun ürettiği ürünlerin dışında ürün üretilerek tezgâha konuldu.

faruk-gulluoglu-gidahatti

Tabela gece yarısı değişti

Taraflar arasındaki görüşmelerden sonuç çıkmadı. Noter yolu ile gönderilen ihtarname sonrası 28 Haziran’da Faruk Güllüoğlu, Lezzet Mağazacılık ile olan franchise sözleşmesini iptal etti. Sözleşmenin iptali sonrası sıra, tabelaların değiştirilmesine geldi. İlk tabela değişikliği Şirinevler’deki şubede oldu.

 Bir gün önce Faruk Güllüoğlu olarak yer alan tabela kaldırıldı yerine ‘Hasan Gültekin Gerçek Gaziantep Baklavası’ tabelası konuldu.

Davalık oldular

Tabela değişikliklerinin, diğer 12 franchise şubede de yapılacağı öğrenildi. Taraflar yaşanan sorun nedeni ile davalık da oldu. Söz konusu davanın geçtiğimiz günlerde açıldığı öğrenildi.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.