Gıda Hattı

Bakanlıktan açıklama geldi! KDV'den muaf 24 ay taksitle arazi satışı başlıyor

2 Haziran 2022, 19:20
Paylaş
Bakanlıktan açıklama geldi! KDV'den muaf 24 ay taksitle arazi satışı başlıyor
Bakanlıktan açıklama geldi! KDV'den muaf 24 ay taksitle arazi satışı başlıyor. Hazine arazileri uygun fiyata satışa çıkıyor. Hazine arazilerini satın alacak vatandaşlara 24 ay taksit ve KDV’den muafiyet imkanı da sunulacak. Peki neler yapılması gerekiyor, Hazineye ait arazi nasıl satın alınır? İşte tüm ayrıntılar...

Bakanlıktan açıklama geldi! Konut ve kira fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un duyurduğu “hazine arazisi satışı” ev hayali kuran vatandaşları heyecanlandırdı. Projeye göre devlet hazine arazilerini vatandaşa uygun fiyatla satacak ve vatandaşlar da bu araziler üzerine konut yaptıracak. Açıklamanın ardından satışa çıkan hazine arazileri hangi illerde?, Hazineye ait arazi nasıl satın alınır? soruları gündeme geldi.

İşte il il satışa çıkan hazine arazileri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 32 ilde 385 muhtelif nitelikte arsayı açık artırma ile satışa sundu. Peki satışa sunulan araziler nasıl satılacak? Hazine arazisi ihalesi ve açık artırmaya girme şartları ne? Birden fazla hazine arazisi alınabilir mi? Tüm detaylar haberimizde:

Bakanlığın duyurduğu 32 ilde satışa çıkan 385 hazine arazisi açık artırmalar 14-15 Haziran 2022 tarihinde düzenlenecek. Müzayedeler için salon katılımı Konferans Salonu, Mustafa Kemal Mahallesi Çankaya, Ankara ve Balçova Termal Otel Kardelen Salon Balçova, İzmir adreslerinde gerçekleştirilecek. İnternet katılımı 13 Haziran 2022 saat 10.30 itibariyle sonlanacak.

Hazine arazisi açık artırmasına kimler katılabilir?

Hazine arazisi satın almak için gereken şartlar da belli oldu! Buna göre hazine arazilerinin satışı için açık artırmaya 18 yaşını doldurmuş tüm T.C. vatandaşları katılabilir.

24 ay taksit fırsatı

Bakanlığın ilanına göre göre yüzde 25 peşin yıllık yüzde 9 farka 24 ay vadeli ödeme imkanı sunulacak. Üstelik satışlar KDV’den muaf tutulacak. farkıyla İşte il il uygun fiyatlı satılık hazine arazilerinin listesi

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.