Gıda Hattı

"Bakanlığın verdiği destekler çiftçilere ulaştırılıyor.

28 Ekim 2006, 13:07
Paylaş

Osmaniye İl Tarım Müdürü Çeribaş: "Bakanlığın verdiği destekler çiftçilere ulaştırılıyor"
Osmaniye İl Tarım Müdürü Ali Çeribaş, Bakanlığın verdiği desteklerin çiftçilere ulaştırılması amacıyla tüm imkânları kullandıklarını söyledi.

Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda Bakanlık çalışmaları kapsamında değişiklikler ve düzenlemeler konulu bir toplantı yapıldı. Bakanlığın tohumdan süte, buzağıdan fidana, silajdan mazota, mısırdan süt tankına kadar tarımın her kademesinde üreticiye desteğinin bulunduğunu belirten Tarım İl Müdürü Ali Çeribaş, tarım teşkilatı olarak bu desteklerin ulaştırılması için tüm imkânların kullanıldığını söyledi.
Ülke ekonomisinin tarıma dayalı olduğunu aktaran İl tarım Müdürü Çeribaş, bu yüzden tarımın geliştirilmesi amacıyla "Gıda Güvenliği İçin Tarıma Yatırım" projesi uygulamaya başlandığını kaydetti.
Çoğu küçük ölçekli işletmeler şeklinde olan Türk tarımının bu projeye ayak uydurabilmesi için geniş kapsamlı bir gelişime ve değişime ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Çeribaş, bunun yolunun da çiftçilerin örgütlü ve bilinçli hareket etmesinden geçtiğini aktardı.
Bu arada, Destekleme Şube Müdürlüğü'nde görevli Veteriner Hekim Fikret Seyhanlı tarafından süt sığırcılığı ve damızlık koyun yetiştiriciliği projesi uygulayan tarımsal kalkınma kooperatiflerinin, hayvan hareketlerinin takibine getirilen yeni düzenleme ile ilgili olarak toplantıya katılan ilçe müdürleri ve veteriner hekimlere bilgi verildi.
Toplantıda gıda denetimleri, fidan dağıtımı, çiftçi eğitim toplantıları, bitki koruma çalışmaları, çiftçi kayıt sistemi ve doğrudan gelir desteği ile ilgili karşılaşılan sıkıntılar, dile getirilirken, İlçe müdürlüklerinin sorun ve ihtiyaçları konuşuldu. Toplantıya Tarım İl Müdürü Ali Çeribaş, İl Müdür Yardımcısı Murat Birol Kayım, şube müdürleri, ilçe müdürleri ve ilgili personel katıldı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.