Gıda Hattı

Bakan Varank’tan  yerli otomobil yapılamayacağını iddia eden CHP'li vekile direksiyonda sürüş deneyimi

13 Kasım 2021, 23:38
Paylaş
Bakan Varank’tan  yerli otomobil yapılamayacağını iddia eden CHP'li vekile direksiyonda sürüş deneyimi
CHP milletvekili “vatandaşın hayalleri ile oynamaya bırakın. Otomobil yapmak yol yapmaya köprü yapmaya benzemiyor ifadeleriyle yerli otomobil yapılamayacağını söylemiştir.

Tahsin Tarhan Bakan Varank'ın daveti ile bugün yerli otomobil TOGG direksiyonuna geçti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi Ve Teknoloji Komisyonu Başkan Ve Üyeleri ile birlikte Türkiye'nin otomobili girişim grubunun ziyarete gitti. Ziyarette 2017 yılında atılan tweetler yerli otomobilin yapılmayacağını söyleyen CHP Kocaeli milletvekili Tarhan’a da yer verdi. 2017 yılında tweet atmıştı. Yerli otomobil yapacağız derken 40 bin Euro çöpe gitti hatta 40 bin değil 47 milyon Euro vatandaşın hayalleri ile oynamayın otomobil yapmak yol yapmaya benzemez. Müteahhitlik işi değildir. Bilgi ister, donanım ister, teknoloji ister ifadelerine yer vermişti.

Tarhan yerli otomobilin direksiyonuna geçti

Bakan Varank ve beraberindekiler C segmenti SUV markasını 4 yıl önce yerli otomobilin yapılmayacağını söyleyen CHP üyelik daveti üzerine TOGG'un direksiyonuna geçti. Çok CEO’su Karakaş'ta Tarhan'ın yanına oturdu ve otomobilin teknik özellikleri ile ilgili bilgi verdi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.