Gıda Hattı

Bakan Varank’tan gençlere Twitter'dan sahur daveti!

29 Mayıs 2019, 15:19
Paylaş
Bakan Varank’tan gençlere Twitter'dan sahur daveti!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından sahura davet ettiği gençlerle, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki bir kokoreççide buluştu. Varank, bir sonraki daveti de yine sosyal medya üzerinden yapacak.

Sosyal medyayı etkin olarak kullanmasıyla bilinen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilginç bir etkinliğe imza attı.

Twitter’dan gençleri sahura davet etti

Sahur vakti yaklaşırken, kişisel Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Varank, takipçilerinden köfte ve kokoreçi ile meşhur Atatürk Orman Çiftliği’ne kimlerin gelebileceğini sordu. “Gençler! Atatürk Orman Çiftliği civarında bu gece bir sahur yapsak kimler gelir?” diye soran Varank’ın çağrısı, karşılıksız kalmadı.

Paylaşıma olumlu yanıtlar gecikmezken, “Babam o saatte yollamaz. Bir yol varsa gelmek isteriz ama…” cevabı üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabı devreye girdi. Resmi hesaptan, “Merhaba, telefon numaranızı DM üzerinden alabilir miyiz?” sorusu geldi. Mesajı yazan genç kız için babasından izin alındı ve böylece sahur davetine katılması sağlandı.

Mustafa Varank, gençlerle sohbet etti, sorunlarını dinledi

Sahura davet edilen gençler, iki saat gibi kısa bir süre içerisinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Atatürk Orman Çiftliği’ndeki bir kokoreççide buluştu. Çoğunluğu üniversiteli öğrencilerden oluşan gençler, Varank’a teşekkür ederek, karşılaştıkları sorunlarını anlattı. Varank, gençlerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sahurun ardından ulaşım imkanı olmayan gençler, araçlarla evlerine ve yurtlarına teslim edildi.

Fotoğraf kaydıyla izin!

Daveti sosyal medyadan öğrenen ve ardından sahura katılan bir genç, Kredi Yurtlar Kurumu’na ait bir yurtta kaldığını, yurt müdürüne durumu anlatmasına karşın önce müdürü inandıramadığını belirterek, “Kendisiyle fotoğraf çekilirsem izin verebileceğini söyledi. Sağ olsun kendisi ile fotoğraf çektirdik. İzin aldık ve buradayız.” dedi.

Gençler, Varank’ın hibrit bir makam aracı tercih etmesini takdir ederek, fırsat buldukça toplu taşım araçlarını kullanmasına da dikkat çekti.

“Gençlerin dilini yakalayabilmek önemli”

Mustafa Varank, sosyal medyadan gençlere yönelik yaptığı sahur davetine ilişkin olarak, “Sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya çalışan bir insanım. Sosyal medya, özellikle gençlerin rağbet ettiği, orada vakit geçirdiği bir ortam. Dolayısıyla onların dilini yakalayabilmek önemli. Bugün de güzel bir iş yapalım dedik. Takipçilerimizi burada, Atatürk Orman Çiftliği’nde sahura davet ettim. Gelen cevaplardan bazılarının buna inanmadığını da gördüm. Ama buraya gelerek bizzat yaşayarak, memnuniyetini ifade edenler var. Oldukça güzel geri dönüşler aldık.” dedi.

Çağrıya olumlu yanıt veren herkesi davet edemediklerini kaydeden Varank, “Burada 60-70 kişi var. İnşallah bir sonraki davetimizi yine sosyal medya üzerinden, spontane bir biçimde yaparız. Daha fazla, bütün cevap verenleri davet edebileceğimiz bir etkinlik yaparız. Biz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak zaten gençlerle iletişimi olan, gençlerle ilgili faaliyetleri olan bir bakanlığız. Bunu da en etkin biçimde yapabilmek için sosyal medyayı etkili kullanarak netice aldığımıza inanıyoruz. Hem bizler memnun olduk hem de buraya gelen kardeşlerimiz memnun oldu.” diye konuştu.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.