Gıda Hattı

Bakan Pakdemirli otizmli çocukların isteğini kırmadı!

26 Mart 2021, 20:31
Paylaş
Bakan Pakdemirli otizmli çocukların isteğini kırmadı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kendisine mektup yazarken dut ormanı isteyen otizmli çocukları kırmadı, 10 günde 50 adet fidan toprakla buluştu.

İzmir’in Menemen ilçesinde bulunan Sabahat Akşiray Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören otizmli çocuklar, ipek böceği kozasından ürettikleri hediyelik eşyalardan daha fazla üretebilmek için Bakan Pakdemirli’ye okul müdürleri İlknur Tercan ile birlikte mektup yazarak dut ağaçlarından oluşan küçük bir orman istedi.

Mektubun kendisine ulaşmasından 1 saat sonra okul müdürüne dönüş yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne talimat verdi. Bakan Pakdemirli arazi hazırlığı dahil olmak üzere 10 gün içinde 50 adet boylu dut fidanının toprakla buluşturulmasını sağladı.

| Otizm nedir? Otizm hastalığı belirtileri nelerdir? Nasıl anlaşılır? |

Bakan Pakdemirli gelen talebe 1 saat içerisinde dönüş yaptı!

Protokolle birlikte 50 adet dut fidanını toprakla buluşturan otizmli çocukların heyecanlı olduğu gözlendi. Törende konuşan İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince; böyle hayırlı bir işe katkıda bulunma şansına sahip oldukları için başta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ve okul yönetimine teşekkür etti. Derince, fidanların bakımı ve yetiştirilmesi başta olmak üzere her türlü desteğe her zaman hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Okul Müdürü İlknur Tercan da otizmli çocukların, canlıların hayatın bir parçası olduğunu anlamlandırmalarını sağlamak üzere ipek böceği yetiştirerek elde edilen kozaların farklı alanda kullanılabilirliğini göstermek için böyle bir proje başlattıklarını ifade ederek; “Bunun için de çok sayıda dut ağacına ihtiyaç duyuyorduk. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bir mektup yazdık. Mektubun kendisine ulaşmasından tam 1 saat içinde kendisi bizzat arayıp geri dönüş yapmasından dolayı önce büyük bir şaşkınlık yaşadık. 10 gün içinde hazırlanan ormanlık alanda minik bir dut ormanına sahip olduk” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından çocuklar ve protokol üyeleri birlikte fidanları toprakla buluşturdu.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.